Zeytin yaprağı o sorunu sadece beş günde bitiriyor!

Zeytin yaprağı en az zeytinyağı kadar faydalı çıktı! Kaynatılıp içildiğinde bakınız ne gibi faydaları var.

Zeytin yaprağı o sorunu sadece beş günde bitiriyor!
Yayınlanma Tarihi : 11 Eylül 2021 03:02

Zeytin günümüzde en sevilen besinlerden sadece biri. Ondan elde edilen zeytinyağı ise en az anne sütü kadar değerlidir. Çok sayıda uzman zeytininin oldukça faydalı bir besin olduğunu dile getirmektedir.

Yapılan çok sayıda araştırmada zeytinin mucizeleri hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Ancak en az zeytin ve zeytinyağı kadar değerli olan zeytin yaprağından bugüne kadar kimse söz etmemiştir.

Sabah gazetesi zeytin yaprağının sağladığı faydalarla ilgili bir haber yayınladı. Yayınlanan haberse zeytinin mucizelerinden de söz edildi.

Tatlı Krizi bilindiği gibi herkesin başına  gelebilecek durumlardan sadece biri. Bazı insanlar tatlı yemeden duramaz. Ancak şeker hastalığı veya kilo problemi olanlar için hiçte doğru bir davranış değil.

Bu yüzden tatlı kriziyle baş etmek için bazı bitkisel çözümler var. Bu çözüm konusunda da Dr.Fevzi Özgönül dikkat çeken bir tarif paylaştı. Paylaştığı tarif sayesinde inatçı tatlı krizlerinden kurtulabilmek mümkün. Peki bu tarif nasıl yapılıyor?

thumbs-b-c-d2bcbc90f6f1916b042ca11ad9a8cbda.jpg

Yapılışı:

Kurutulmuş zeytin yaprağını toz haline gelinceye kadar öğütün veya hazır olanını alın.

Malzemeler:

*1 kase yoğurt

*1 avuç içi kadar çiğ badem ceviz yada fındık içi ( dilerseniz bir tanesi yada hepsi toplam 1 avuç içi kadar ) ( rendeleyerek de kullanabilirsiniz )

*1 çubuk tarçın

*½ çay kaşığı öğütülmüş zeytin yaprağı

Tarif:

Tümünü karıştırıp afiyet ile yiyin. Akşam yemeğinde sadece acıkınca geç saatte çorba içmeye gayet edin.

Bunu 5-6 gün sürdürün. Uyguladıktan sonra açlık hissinde azalma ve tatlıya karşı bir isteksizlik hissetmeye başlayacaksınız.

21 gün uygulayıp 1 hafta ara verebilirsiniz.

*Herhangi bir rahatsızlığı olanların mutlaka doktoruna danışması gerekiyor.

Zeytin Yaprağından elde edilen çayın başka faydaları neler?

Zeytin yaprağı çayı sadece tatlı krizini önlemiyor. Bu çay aynı zamanda bağışıklık sisteminin de güçlenmesini sağlıyor. Zeytin yaprağından elde edilen çay ayrıca vücutta bulunan bakterileri de temizliyor. 

Mantar oluşumunun da önüne geçen  zeytin yaprağı çayı hücrelerin de yenilenmesini sağlıyor. Sindirim sisteminin rahatlamasını da sağlayan zeytin yaprağı çayı vücuda enerji de veriyor. 

Zeytin yaprağı çayıyla ilgili bu bilgiler hoşunuza gittiyse arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.