Zeytini Kahvaltı Sofrasına Koyarken Zeytinyağı Biber ve Limon Ekleyin Çünkü..

Zeytin tüketirken zeytini çok daha lezzetlendirecek bir tarif vereceğiz. Evde zeytinyağı ve limon varsa mutlaka deneyin.

Zeytini Kahvaltı Sofrasına Koyarken Zeytinyağı Biber ve Limon Ekleyin Çünkü..
Yayınlanma Tarihi : 07 Nisan 2022 19:05

Zeytin, antik çağlardan günümüze uzanan bilinen en eski lezzetlerden biridir. Sadece ağacının meyvesi olan zeytin değil, aynı zaman ondan elde edilen yağ da son derece faydalıdır. Özellikle içerisinde barındırdığı E vitamini cildimize, saçımızı, sindirim ve dolaşım sistemimize oldukça faydalıdır. 

Neredeyse her sabah kahvaltıda tükettiğimiz zeytini hem daha lezzetli hem de daha faydalı hale getirecek bazı tüyolar vereceğiz. Böylelikle kahvaltınız güzelleşirken siz de maksimum fayda sağlayacaksınız. 

Sağlıklı Zeytin Sosu 

Kahvaltı sofranıza koyduğunuz zeytinin üzerine zeytinyağı, limon suyu, acı pul biber ve kekik ekleyerek, sadece zeytin ve zeytinyağından değil, kekik ve pul biberden de muhteşem faydalar alabilirsiniz.

Zeytinyağı zeytin ile birleştiğinde bağırsak hareketleriniz hızlandıracaktır. Aynı zamanda acı pul biber de bunu etkileyerek yağ yakımına yardımcı olacak. Kekik ise hem zeytinin tadını öne çıkartacak hem de mide yanması ve karın şişliği gibi şikayetlerinize iyi gelecektir.