Zeytinyağı ve İnciri Birlikte Tüketin Çünkü... İbn-i Sina'nın tarifinden

Kuru İncir ve Zeytinyağı karışımıyla elde edilen kürün bilinmeyen faydaları çıktı. Üstelik bu kür İbn-i Sina'nın tarifinden

Zeytinyağı ve İnciri Birlikte Tüketin Çünkü... İbn-i Sina'nın tarifinden
Yayınlanma Tarihi : 17 Eylül 2021 22:15

İncir faydaları oldukça fazla olan bir meyvedir. İncirin başlıca faydaları arasında Kalp yağlamasını önlemesi aynı zamanda da beyne etki ederek unutkanlığa iyi gelmesi yer alır. 

Kalp damar sağlığını koruyan incir aynı zamanda da kanser türlerinin yayılmasını önlemektedir. İncir aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Kemik ve iskelet sistemini de güçlendiren incir astım hastalığına da iyi gelmektedir. Bu yüzden iyi bir öksürük ilacı denir onun için. Bronşit hastalığına da iyi gelen incir kısacası tam bir şifa deposu bir besindir.

Zeytinyağı ise en az incir kadar faydalı bir besindir. Karaciğeri temizleyen bir besin olan zeytinyağı sadece yemeklerimize salatalarımıza değil aynı zamanda da sağlığımıza da büyük katkılar sağlar.

Sindirimi düzenleyen zeytinyağı tam bir kabızlık düşmanıdır. En az anne sütü kadar değerli olan zeytinyağı bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Kan basıncını düzenleyen zeytinyağı aynı zamanda da cildi korumaktadır. Zeytinyağının ve incirin faydalarına bakıldığı zaman ikisinin birleşiminden harika bir şifa iksiri çıkacağını görmemek neredeyse imkansız.

En Son Haber adlı haber sitesi İbn-i Sina'nın tarif defterinden harika bir Zeytinyağı - İncir kürü paylaştı..

İbn-i Sina'dan şifalı zeytinyağlı incir kürü için malzemeler:

*250-300 gr organik kuru incir


*Yarım litrelik cam kavanoz
*Saf zeytinyağı


*Yapılışı:

*İncirler yıkanır ve süzülür.


*Küçük parçalar halinde doğranır. Yarım litrelik cam kavanoza aldığı kadar doğranmış incirleri basılır.
*Üzerini geçecek kadar zeytinyağı doldurulur. Ağzını kapatılıp bu şekilde karanlık bir yerde 5 gün boyunca bekletilir.


*Sonrasında sabahları aç karnına iki-üç parça tüketilir.(incirler bittiğinde zeytinyağına yeni incirleri ekleyip aynı şekilde hazırlayarak devam edebilirsiniz.)

Peki bu kür ne işe yarayacaktır?

Zeytinyağı ve İncir kürünün başlıca faydaları arasında kabızlığı gidermesi gösterilir. Hafızayı da güçlendiren zeytinyağı incir kürü aynı zamanda eklemleri korumaktadır.

Zeytinyağı ve İncir kürü sayesinde öksürük krizinden kurtulabilirsiniz. Zeytinyağı ve İncir küründen elde edeceğiz şifa arasında diş sağlığınızı koruma altına alırsınız.

Zeytinyağı ve İncirle birlikte kan şekerini düzenleyebilirsiniz. Bağışıklık sisteminize tavan yaptırır ve kışın hastalıklara karşı koruyucu bir kalkan oluşturursunuz.

Demir açısından  da bolca zengin olan bu kür cilt sağlığınızı da korumaktadır. Rahatlıkla hazırlaması kolay olan zeytinyağı incir kürü herkes için önerilir.

Ancak kullandığınız zeytinyağının kaliteli ve organik olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde herhangi bir fayda sağlamanız mümkün olmayacaktır.

Zeytinyağı ve İncir kürüyle ilgili bu Bilgileri arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin!

İlgili Haberler