• BIST 101.742
  • Altın 227,559
  • Dolar 5,2959
  • Euro 5,9997
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 10 °C

Yaşlılar, ’Büyüklere Hürmet, Kararımız Evet’ Sloganı İle Bir Araya Geldi

Yaşlılar, ’Büyüklere Hürmet, Kararımız Evet’ Sloganı İle Bir Araya Geldi
Ak Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından "Büyüklerimize Hürmeti Kararımız Evet" sloganıyla gerçekleştirilen program kapsamında...

Ak Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından "Büyüklerimize Hürmeti Kararımız Evet" sloganıyla gerçekleştirilen program kapsamında yaşlılarla bir araya geldi.

yaşlılar haftası nedeniyle 81 ilde eş zamanlı düzenlenen programa Gaziantep'te de AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik ve AK Parti Gaziantep Sosyal Politikalar İl Başkanı Ayşenur Mirkelam'ın katılımıyla gerçekleşti. Program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan AK Parti Gaziantep Sosyal Politikalar İl Başkanı Ayşenur Mirkelam, büyüklere yük olarak değil, servet olarak baktıklarını söyledi. Mirkelam, "Programın 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Büyüklerimize hürmet kararımız evet adı altında gerçekleştirdiğimiz bu özel programda sizlerle birlikte olmanın memnuniyetini belirtmek istiyorum. AK Parti olarak insanı merkeze alan bütüncül bir yaklaşımla büyüklerimize yük değil servetimiz olarak bakmaktayız. Sizlerin gecimlerinizi kolaylıkla karşılamanızı, sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmenizi amaçlamaktayız. Bizler siz kıymetli büyüklerimizi aile ve sosyal hayatımızın içinde, erdem ve deneyim kaynakları olarak görmekte; sizlere hürmet ve itibar etmeyi inancımızın ve geleneğimizin temel bir unsuru olarak kabul etmekteyiz. Sizler hepimizden çok daha iyi biliyorsunuz darbe dönemlerinin canım ülkemize ne acılar yaşattı. İnanıyorum ki 16 Nisan'da herkesten önce sizler sandıklara gidecek ve bir daha o görüntüler yaşanmasın diye hep birlikte kararımız evet diyeceksiniz" dedi.

"Büyüklerimizin tecrübesine ihtiyaç var"

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, aydınlık gelecek için büyüklerin tecrübesine ihtiyaç olduğunun altını çizerek, "Bu güzel günde böylesine anlamlı bir organizasyonda beraber olduğumuz için çok mutluyum. Genel merkezimiz sizler için bütün Türkiye'de aynı anda böyle bir organizasyon gerçekleştirdi. Bizde Gaziantep'ten büyüklerimize hürmetimizi gösteriyor, büyüklerimizle beraber geçmişten gelen tecrübelerini geleceğe yansıtmak için hep beraber Gaziantep'ten Evet diyoruz. AK Parti kurulurken insanı yaşatki devlet yaşasın anlayışıyla yola çıktı. Bizim gelenek, örf ve adetimizde büyüklerimize hürmet, büyüklere saygı tecrübelerinden istifade etmek bizim için çok kıymetli ve değerlidir. Geleceğimizi aydınlatmak için büyüklerimizin tecrübelerine ihtiyacımız var. Sizlerden alacağımız hayır dualar bizim için çok değerli ve önemlidir" şeklinde konuştu.

"Oynanmak istenen oyunun şahidisiniz"

Yaşanan sıkıntıların yaşlıların bire bir şahidi olduğunu ifade eden Çelik, "16 Nisanda referanduma gittiğimiz şu süreçte sizler Türkiye Cumhuriyetinin yılmaz yıkılmaz şahidisiniz. Bu süreç içerisinde yaşadığımız sıkıntıları bire bir hayatlarınızda yaşamış olan tecrübelerimiz siniz. Darbeleri, vesayet süreçlerini bu milletin üzerinde kurulmak istenen oyunların bizzat şahitlerisiniz. Sizin şahit olduğunuz bu süreçlere gelecekteki nesillerimiz yaşamasın diye 16 Nisan bizim için çok kıymetli ve önemlidir. 16 Nisanda bir karar vereceğiz. Ve bu kararımız inşallah Türkiye'nin 2023 hedeflerine doğru ulaşması için hep birlikte evet olacak. İstikrar için, güçlü Türkiye için ve geleceğimiz için evet olacak" diye konuştu.

Programın sonunda Milletvekili Candemir Çelik programa katılanlarla toplu fotoğraf çektirdi.

Yaşlılar, ’Büyüklere Hürmet, Kararımız Evet’ Sloganı İle Bir Araya Geldi

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim