YAY BURCUNDA YENİAY

Yeni ay 7 Aralık 2018 saat 10:20 tarihinde 15° 07' Yay burcunda gerçekleşirken, yükselen burç Oğlak burcu olacak. Bu yeniay da Merkür S yani durağan konumunda olacak. Ayrıca Mars ve Neptün'e tutulmanın yaptığı etkiyi de göz önüne alırsak, gökyüzündeki enerjinin ne kadar yüksek ve gergin olduğunu anlayabiliriz.
Bu yeni ayda iletişimimize dikkat etmeliyiz. Çevremizde yardıma ihtiyacı olan insanlara, hayvanlara yardım etmeliyiz. Doğaya saygılı davranmalıyız. İyilik bulmak için iyilik yapmalıyız. 
Yeniay da Venüs hiç rahat olmadığı Akrep burcunda; maddi kaynaklarınıza dikkat ediniz. Borç isteyenlere karşı temkinli olunuz, borç vermekten kaçınınız. Neptün gezegeninin 2. evde olması finansal konularda dikkatsiz olmamıza neden olacaktır. Ayrıca Neptün'ün balık burcunda olduğunu düşünürsek; maddi konularda duygusal davranırsak aldanabileceğimizi gösteriyor. Borç isteyen birisine merhamet duyguları ile yaklaşıp borç verirsek, zamanında paramızı geri alamayabiliriz hatta dolandırılabiliriz. 
Bu yeniay ile birlikte kişisel sorumluluklarınızın farkında olup, öz disiplininiz sayesinde kişisel dönüşüm yolunda adım atmanız gerekiyor. Geçmişten sıyrılıp kariyerde ve sosyal çevremizde dönüşümün başlayacağını işaret eden bu dolunayda dönüşüm kaçınılmaz olacaktır.
Deniz kazaları, bol yağmur, sel gibi olaylar yine bu yeniayın konuları içerisinde olacaktır. Dikkatli ve temkinli olmakta yarar var. Deniz kıyılarında yaşayanlar, deniz taşımacılığı yapanların dikkat etmesi gerekiyor.
Yeni ayın etkisinin sert olacağını düşünürsek tartışma ve kavgalardan mutlaka uzak durunuz. İletişim gezegenimiz S pozisyonunda gökyüzünde seyrine devam ederken Yeni aya kare yapan Mars'ı unutmamak gerekiyor. Kendinizi ifade etmekte zorlanacağınız, sinirli, gergin tartışmalara açık olacağınız günlerden geçeceğiz. Mümkün oldukça kavga ve tartışmalardan uzak durunuz. Özellikle trafikte kavga ve tartışmalardan uzak durup, sakin kalmaya çalışınız.
Kemik ve dişlerle alakalı sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Kemik ağrıları ve diş ağrıları gündeme gelebilir. Ayrıca böbrekler, mide ve bağırsaklarla ilgili şikayetlerde artma yaşanabilir. Kontrollerinizi ihmale etmeyiniz.

Önceki ve Sonraki Yazılar