• BIST 96.861
  • Altın 238,344
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 7 °C
  • İzmir 14 °C

Ydü Tıp Fakültesi Mezunu Dr. Elif Deliceo, Türkiye’de Yılın Doktoru Seçildi

Ydü Tıp Fakültesi Mezunu Dr. Elif Deliceo, Türkiye’de Yılın Doktoru Seçildi
Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tam burslu olarak eğitime başlayan ve 2016 yılında mezun olarak Muş ilinde 112 Komuta Kontrol Merkezi doktoru...

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tam burslu olarak eğitime başlayan ve 2016 yılında mezun olarak Muş ilinde 112 Komuta Kontrol Merkezi doktoru olarak mesleki hayatına başlayan Dr. Elif Deliceo'un Türkiye'de yılın doktoru seçildiği bildirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Dr. Elif Deliceo'nun, Muş ili 112 Ambulans ve Acil Sağlık Hizmetleri'nde göstermiş olduğu üstün çalışma başarısı, iş disiplini ve mesleki etik duyarlılığı sayesinde Sağlık Bakanlığı tarafından Yılın Doktoru ödülüne layık görüldüğü kaydedildi.

Ödülünü Sağlık Bakanı'nın elinden aldı

Yılın doktoru seçilen Dr. Elif Deliceo'nun, Türkiye Cumhurbaşkanlığı tarafından 14 Mart'ta Ankara Rixos Otel'de düzenlenen resepsiyonla Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın elinden ödülünü aldığı belirtildi.

Dr. Elif Deliceo: "Doktorluk mesleğinin kapılarını açan Yakın Doğu Üniversitesi mezunu olarak gururluyum"

Yılın doktoru ödülüne layık görülen Dr. Elif Deliceo duygularını paylaşarak, küçüklük hayali olan doktorluk mesleğine başlamasından 6 ay sonra aldığı ödülle mutlu olduğunu ve kendisine doktorluk mesleği kapılarını açan bir Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Saygın ve sağlam akademik kadrosu yanında dil eğitiminin İngilizce olmasından dolayı Yakın Doğu Üniversitesini tercih ettiğini belirten Dr. Deliceo, eğitim hayatı boyunca hocalarının desteği ile projelere katıldığını, yurtdışında stajlar ayarladığını ve kongrelere gittiğini söyledi.

Mezuniyetine kadar Prof Dr. Nedime Serakıncı'nın kendisine akıl hocalığı yaptığını dile getiren Dr. Deliceo, "Eğitimim ve meslek hayatım boyunca her zaman hocalarımın bizlere öğrettiği insani ve tıbbi ahlakı uygulamaya çalıştım. Tıp fakültesinden başarı ile mezun olduktan sonra mecburi hizmetim için gittiğim Muş'ta da aynı değerleri uyguladım. Çalışmaya başladıktan 6 ay sonra Yılın Doktoru seçildiğimi öğrenince çok mutlu oldum, çok gururlandım" dedi.

"Beni yılın doktoru yapan eğitimim için üniversiteme hocalarıma teşekkürü bir borç bilirim" diyen Dr. Elif Deliceo, henüz mezun olmamış ve halen fakültede eğitimlerine devam eden meslektaşlarına da kendilerine güvenmelerini tavsiye ederek sözlerini tamamladı.

Muş, 112 Komuta Kontrol Merkezi'nde Doktor

Şu an Muş ilinde mecburi hizmetine devam eden Dr. Elif Deliceo, Komuta Kontrol Merkezi'nde, tüm ilin ambulans ve ekiplerini yönlendirmek ve kontrol etmek, il içi ve il dışı hastaneler arası sevkleri organize etmek, ambulans talep eden vatandaşların tıbbi açıdan ambulansa ihtiyaçlarının olup olmadığına karar vermek, ambulans ihtiyacı yoksa hastaya gerekli öneri ve tavsiyelerde bulunmak, kötü hava koşullarından dolayı ulaşılamayan hastaların gerekirse hava ambulansı ile taşınmasını sağlama görevlerini yürütüyor.

Ydü Tıp Fakültesi Mezunu Dr. Elif Deliceo, Türkiye’de Yılın Doktoru Seçildi

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim