Yediğiniz bu yiyecekler sizi mutsuz ediyor sofradan hemen kaldırın!

Yediğiniz bu yiyecekler sizi mutsuz ediyor sofradan hemen kaldırın!

Bazı yiyecekler mutluluk kaynağı olurken bazı yiyecekler ise sinir ve stres sahibi yapıyor! Bu yiyeceklerden uzak durmalısınız!..

Bazı yiyecekler ruh sağlığına iyi gelebilirken bazı yiyecekler ise ruh sağlığımızı doğrudan etkileyerek bizleri sinir stres sahibi yapabiliyor.

Anlık olarak yediğinizde içtiğinizde sizi mutlu etseler bile ileriki saatlerde sinirli bir hal almanıza neden olabilirler! Sofranızdan kaldırmanız gereken yiyecekler peki nelerdir? Sizler için önemli bilgiler derledik.

Ulusalpost'un haberine göre aşırı yağda kızartılmış yiyecekler ve trans yağ içeren gıdalar aynı zamanda yüksek tuz oranına sahip besinler sinir sistemini doğrudan etkileyerek kötü hissetmemize neden oluyorlar.

Her gün işlenmiş gıda tüketenlerin yapılan araştırmalarda çok daha sinirli olduğu ortaya çıkarken depresyon ve anksiyete gibi problemleri artırdığı ortaya çıkarıldı.

Bağırsak sağlığını da doğrudan tahrip eden bu alışkanlıklar sinir sistemini etkileyerek gün boyu sinirli hissetmemize neden oluyorlar.

Öte yandan kahve sakinleştirici etkisiyle bilinse de vücuda çok fazla oranda kafein ve alkol girmesi de zihinsel olarak kötü hissetmemize neden olabiliyor.

Ölçülü olarak tüketilen kahvenin ise hiç bir zararı yok..

Uzman araştırmacılar tarafından yapılan raporlamalarda bazı gıdaların sinirlendirdiği ve stresi artırdığı ortaya çıktı.

O yiyeceklerde yer alan özellikler ise şu şekildeydi. Aşırı şeker içeren yiyecek ve içecekler. Gluten içeren gıdalar. Çok fazla tüketilen çay ve aynı zamanda da şarküteri ürünleri ile gazlı içecekler. Az miktarda alındığında pek fazla zararı olmayan bu besinler gereğinden fazla tüketilmesi durumunda stres hormonunu artırmaya neden oluyor ve bu da kaygı bozukluğuna yol açıyor..

Unutmayın her şeyin gereğinden fazlası zarardır!..

Kaynak:Ulusalpost.com - Kaynak verilse daha aktif link verilmeden alıntı yapılamaz...

İlgili Haberler