Lezzetli kuru fasulye pişirmenin sırrı çözüldü. Meğer pişerken içine ekliyorlarmış

Kuru fasulye yaparken anne usulü tarif araştırılır. gaz yapmayan kuru fasulye tarifi hep merak edilirdi

Lezzetli kuru fasulye pişirmenin sırrı çözüldü. Meğer pişerken içine ekliyorlarmış
Yayınlanma Tarihi : 11 Kasım 2022 22:51

Kuru fasulye gaz yapan bir yemektir. Bu nedenle pek tercih edilmez. Baklagillerin en sevilen türlerinden biri olan kuru fasulye sevildiği kadar aynı zamanda sağlık probleminin yaşanmasına neden oluyor.

 Bu gaz probleminin ortaya çıkmasındaki en büyük sebep, kuru fasulyede bulunan oligosakkarit adlı şeker molekülünün yer almasıdır.

CNN Türk'te yer alan habere göre; Fasulye ve nohut aslında genel olarak harika birer lif ve protein kaynağı olarak bilinirler. Ancak, sindirimi zor olan bazı şekerler barındırdıklarından dolayı vücutta şişkinlik yapabilirler.

GAZ SORUNUNDAN KURTARAN YÖNTEM

Bunları sindirime yardımcı kimyon gibi baharatlarla beraber tüketebilirsiniz. Dilerseniz pişirirken de bu iki baharattan ilave edebilirsiniz.

Sabah.com.tr'de yayınlanan haberde; Fasulyeyi pişirmeden önce haşlama işlemi uygularken tencerenin içerisine 1 çay kaşığı kimyon koymak, gaz yapmasının önüne geçer.

maxresdefault.jpg

Aynı şekilde ve miktarda koyacağınız kekik de benzer bir etki yaparak gaz yapma sorununu çözecektir.

Ayrıca bazı anneler kuru fasulye pişirirken 1 tatlı kaşığı da karbonat eklemektedir. Karbonat sayesinde de kuru fasulyenin gaz yapması önlenmektedir.

Kuru fasulye pişirirken sizler de bu yöntemleri deneyebilir ve arkadaşlarınızın da faydalanması için onlarla paylaşabilirsiniz. Kuru fasulyeden uzak duran arkadaşlarınız böylelikle rahatlıkla kuru fasulye tüketebilirler.

İlgili Haberler