Patlıcanları kızartırken yağ çekmemesi için gerçekten işe yarayan altın tüyo

Patlıcan kızartması veya patlıcan yemeği yaparken herkesin canını sıkan bir şey de patlıcanların yağ çekmesidir. Vereceğimiz bu küçük tüyolarla patlıcanların yağ çekmesini engelleyecektir.

Patlıcanları kızartırken yağ çekmemesi için gerçekten işe yarayan altın tüyo
Yayınlanma Tarihi : 23 Mart 2022 23:20

Patlıcanların yağ çekmemesi için bazı küçük püf noktalar var. Mutfak sırları konusunda Mynet editörleri oldukça usta. Mynet tarafından paylaşılan bir içerikte patlıcanların yağ çekmemesi için yöntemler anlatıldı.

AŞAMA AŞAMA ANLATACAĞIZ

İlk olarak patlıcanı tuzlu suda yaklaşık 10 dakika kadar bekletin ve kızartma işlemine öyle başlayın.

Bu işlem sonrasında patlıcanlarınız hem beyaz olacak hem de çok daha az yağlı olacaktır. 

YAĞ ÇEKMEYEN PATLICAN KIZARTMA

Teflon tavaya bir yemek kaşığı kadar sıvıyağ ekleyin. Patlıcanları bu yağa iyice bulayın ve tava üzerine bir kapak kapatarak pişirin. 

Başka bir yöntem daha vereceğiz.

Yumurtalarınızı çırparak patlıcanları bandırın ardından da mısır veya normal una iyice bulayın. Sonrasında ise kızartmış patlıcanların daha az yağ çektiğini görmüş olacaksınız. 

Patlıcanların yağ çekmemesi için kızartma yapacağınız kabın içerisine biraz sirke damlatarak fazla yağlardan patlıcanları kurtarabilirsiniz.

En etkili yöntemlerden biri de patlıcanları kızarttıktan sonra ılık suya ekleyerek hemen çıkartıp ve süzgece koymak olmalıdır. 

BİLİNMEYEN ANCAK EN ETKİLİ OLAN KIZARTMA YÖNTEMİ

Bunu aslında bir çok usta şef kullanmaktadır. Karnıyarık yaparken patlıcanın başını ve sonunu kesmeden kızartabilirsiniz. Bu şekilde karnıyarık yaparken sizi rahatsız eden yağlardan kurtulmanız mümkün olacaktır.