Yemek Yaparken Alev Alan Aspiratör Korku Dolu Anlar Yaşattı

Yemek Yaparken Alev Alan Aspiratör Korku Dolu Anlar Yaşattı

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde evde yemek yaptığı sırada bir anda alev alan aspiratörün yanması sonucu çıkan yangın, korku dolu anlara neden oldu.

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde evde yemek yaptığı sırada bir anda alev alan aspiratörün yanması sonucu çıkan yangın, korku dolu anlara neden oldu. Yangının dumanından etkilendikleri düşünülen 3'ü çocuk olmak üzere, toplam 6 kişi sağlık ekiplerince oksijen verilerek tedavi edildi.

Yangın, saat 13.00 sıralarında Sakarya'nın Adapazarı ilçesi Karaağaç Bulvarı üzerinde bulunan iki katlı bir evde çıktı. Edinilen bilgiye göre, iki katlı evin, birinci katında mutfakta yemek yapıldığı sırada yemek bir anda alev alıp aspiratöre sıçraması sonrasında evde yangın çıktı. Çıkan yangının dumanı kısa sürede evi sardı. Olayın haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye ve sağlık ekiplerinin yanı sıra, ayrıca bölgeye gelen elektrik ve doğal gaz şirketi ekipleri de dairenin hemen doğal gaz ve elektrik bağlantısını kesti. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerince yangının çıktığı aspiratör, kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Çıkan yangının dumanından etkilendikleri düşünülen 3'ü çocuk olmak üzere, toplam 6 kişi olay yerine gelen sağlık ekiplerince tedbir amaçlı olarak oksijen verilerek ayakta tedavi edildi. Öte yandan, çıkan yangın sonrasında çevredeki vatandaş ve komşuların korku dolu anlar yaşadıkları görüldü.

Polis yangın ile ilgili inceleme başlattı.

Kaynak:Haber Kaynağı