Yeni Başlayanlar İçin: Kapatıcı Göz Çevresine Nasıl Uygulanır..

Yeni Başlayanlar İçin: Kapatıcı Göz Çevresine Nasıl Uygulanır..

Kapatıcıları başarılı bir makyaj için alıyoruz ancak kullanması biraz kafa karıştırıcı olabilir. Ancak aslında birkaç önemli noktayı öğrendikten sonra kapatıcı sürmek çocuk oyuncağı gibi gelecektir. Kapatıcıyı göz çevresine uygulamak için...

Makyaja yeni başlayanlar için kapatıcıyı seçmekten uygulamaya kadar öğrenecek çok şey var. Kapatıcı sadece sivilce izlerinin üzerine sürülen bir makyaj malzemesi değildir. Kapatıcıyı uygularken aydınlatıcı olarak da kullanabilirsiniz, gözlerinizi açığa çıkarmak için de, hatta kaşlarınızın görünümünü göstermek için bile kullanabilirsiniz. 

Temizlik en önemlisi

Kapatıcıyı göz çevresine uygulamadan önce mutlaka bölgeyi temizlemek gerekiyor. Sandığımızdan çok daha hızlı terleyen ve yağlanan göz çevresinin temizliğine dikkat etmek gerekiyor. Göz altına uygulayacağımız kapatıcıyı iyi bir renkte seçmek de önem taşımaktadır. Ne fazla açık ne de fazla kapalı bir renk olmalıdır. Bu nedenle boynunuzda deneyerek kapatıcınızı seçebilirsiniz. Ya da hep kullandığınız fondöten renginizin bir tık açık rengini seçebilirsiniz.

Makyajda nasıl bir yol izlenmeli?

Kapatıcı renginizi belirledikten sonra makyaja geçelim. Temizlenen bölgeye baz ve fondöten uygulandıktan sonra kapatıcı uygulanmalıdır. Önce kapatıcı sonra fondöten uygulamak hatalı bir sıralamadır. Bunun yerine kapatıcıyı üste uygulamak çok daha kolay renk dağılımı sağlar. 

Kapatıcıyı göz altına uygularken v harfi ya da ters üçgen çizebilirsiniz. Göz pınarlarından aşağı doğru gelecek bir üçgeni sünger yardımıyla ya da parmaklarla dağıtabilirsiniz. 

Diğer yandan kapatıcıyı kaş çevrenize de sanki çerçeve çiziyor gibi uygulamanız çok daha etkin bir görünüm sağlar. 

Aydınlatıcı etkisi

Aydınlatıcı olarak kapatıcıyı kullanmak için ise bu bölgelerin dışında, burun kanatlarının yanına, üst dudağın orta kısmından buruna kadar olan kısma uygulamaya özen gösterin. Ağız kenarları ve alt dudağın ortasına da kapatıcı uygulayarak etkin bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Sabitlemek için pudra

Ancak iş burada bitmiyor. şimdi de sıra sabitlemeye geldi. Makyajı da kapatıcıyı da sabitlemek için transparan pudra kullanmadan olmaz. Sünger ile uygulayacağınız transparan pudrayı cildinizde biraz beklettikten sonra fazlalıkları temiz bir fırça ile hafifçe cildinizden süpürmeyi unutmayın.

İlgili Haberler