Yeni Bir Başbakan yardımcısı geliyor! Bakın görevi ne

Yeni Bir Başbakan yardımcısı geliyor! Bakın görevi ne

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, reformlardan sorumlu bir Başbakan Yardımcılığı'nın kurulacağını söylediYSK'nın 1 Kasım seçim sonuçlarını ilan etmesinin ardından Başkent'te siyasi kulisler hareketlendi.

Önümüzdeki hafta TBMM'de milletvekillerinin yemin etmesinin ardından hükümetin kurulması beklenirken NTV'ye konuşan Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan önemli açıklamalarda bulundu. Elvan, "Reformlardan sorumlu bir Başbakan Yardımcılığı oluşturulacak.Bazı bakanlıklarda yapılandırılmaya gidilebilir" diye konuştu.

REFORMLARDAN SORUMLU BİRİM KURULACAK

Elvan şöyle konuştu:

"Bakanlıklarımız gözden geçirilecek. Tüm bakanlıklar değil ama bazı bakanlıklar gözen geçirilecek. Bunun için bir yasal değişiklik gerekiyor. Bir yenilik olarak özellikle kamu yönetimi alanında yeni bir başbakan yardımcılığı oluşturulması düşünülüyor.Reform ve görev gücü altında, reformlardan sorumlu bir birimin oluşturulması düşünülüyor. Bu reformların izlenmesi sağlanacak. Bir başbakan yardımcısının önderliğinde bu reformlar tekter teker hayata geçirilecek.Şu an için bir şey söylemek mümkün değil. Bununla ilgili bir çalışma yapılacak. Hükümet kurulduktan sonra bu gerçekleşecek. Çalışmalardan sonra sayın Başbakanımız veya Hükümet Sözcümüz bunu kamuoyuyla paylaşır diye düşünüyorum.".