Yeni Gözlük Almanıza gerek yok Gözlük Camlarındaki Çizikleri 5 dakikada bundan sürün ve yok edin

Yeni Gözlük Almanıza gerek yok Gözlük Camlarındaki Çizikleri 5 dakikada bundan sürün ve yok edin

Gözlük Kullananların Sevmediği bir şey varsa oda kuşkusuz Gözlüklerinde çizikler oluşması. Ancak dert etmenize gerek yok. Gözlük camlarındaki çizikleri yok etmek çok basit aslında: İşte herkesin bilmesi gereken o yöntem sizde mutlaka denemelisiniz:

Gözlük Takanlar Gözlük camlarının leke kapmasından veya çizilmesinden rahatsız olurlar. Ya tamirciye götürmek isterler ya da yenisini satın almak.

Oysa yeni bir gözlük camı almanıza hiç gerek yok. Şimdilerde çerçeve ve camların fiyatı pekte ucuz değil. Ancak evde uygulayacağınız bazı basit yöntemlerle gereksiz israftan kaçınacak ve gözlük camlarınızı kolaylıkla temizleyecek çizikleri yok edeceksiniz

Uygulayacağınız gözlük camı temizleme yöntemi hem işinizi kolaylaştıracak hemde sizi gereksiz masraf yapmaktan kurtaracak.

Bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir felsefesinden hareketle sizlerde arkadaşlarınızla mutlaka paylaşarak onların yararlanmasını sağlayabilirsiniz

Bu pratik bilgilerle gerçekten işiniz kolaylaşmış olacak..

Çizilen gözlük camları evde nasıl tamir edilir
Güzel ve pahalı güneş gözlüğünüzün camı çizildi diye yenisini almanız gerekmiyor.

ilk yöntemler :

Güneş gözlüğünüzü her ne kadar kabında taşımaya özen gösterseniz de bazen yakanıza bazen de başınıza takarsınız. Onu orada unutup işinize dalarsınız ve gözlüğünüz yere düşer, camında çizikler oluşur. Bu çiziklerden kurtulmanın bazı yolları vardır.

CAMSİL
Evinizde ya da işyerinizde kullandığınız camsili gözlük camınızın önüne ve arkasına sıkın. Bir bez yardımıyla, camlarınızı ovalayın. Bu bezin cam bezi olması tavsiye edilir. Daha sonra gözlük camlarınızı durulayın. Çiziklerin yok olduğunu göreceksiniz. Bu durumlarda bulaşık deterjanı da kullanılabilir. Ama bazı bulaşık deterjanlarında bulunan leke çıkarıcı
küçük parçacıklar camın daha çok çizilmesine sebep olacağı için bu yöntem her zaman kullanılmaz.

MOBİLYA CİLASI
Camlarınızı mobilya cilası ile temizleyebilirsiniz. Sonrasında sabun ve su ile mutlaka yıkayın.

SİGARA KÜLÜ
Sigara kullanıyorsanız ya da beraber yaşadığınız kişilerden kullananlar varsa camlarınızı sigara külüyle de çiziklerden temizleyebilirsiniz. Gözlük camlarınızı sigara külü ile ovalayın. Bu işlem ile küçük çiziklerden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Size bu yöntemler riskli geldiyse bir saatçiye gidip burada saat camları için kullanılan ince zımparayla camlarınızı temizletip daha sonra da parlatabilirsiniz. Gözlük camlarınızın ilk günkü gibi olduğunu göreceksiniz.

İlgili Haberler