Yeni İttifak geliyor! CHP'den kopuyor

Yeni İttifak geliyor! CHP'den kopuyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Kemal Öztürk’ün sorularını cevapladı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Kemal Öztürk’ün sorularını cevapladı. Röportajın ikinci bölümünde daha çok siyasi konularda değindi Temel Karamollaoğlu. 

Partisinin en çok eleştiri aldığı konu olan CHP, İYİ Parti ile kurduğu Millet İttifakı olmuştu. Temel Bey bu ittifakın seçim dönemleri için geçerli olduğunu, yeni seçim döneminde ise bu ittifakların değişebileceğini açık açık söyledi. Özellikle Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın yeni parti kurmasından sonra yeni ittifakların kurulacağını çok net biçimde ifade etti. 

Bu durumda Cumhur ittifakının dağılması, yeni bir ittifakın doğması oldukça güçlü bir ihtimal olarak görülüyor. Temel Başkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dindar nesil, dindar gençlik açıklamasını da eleştirdi. Araya daha önce tepki gösterdiği Çamlıca Cami eleştirisini sıkıştırmayı da ihmal etmedi. “İktidara geldiğinde alacağınız en radikal karar ne olur” diye sorulduğunda ise son derece tartışmaya açık bir şey söyledi. “Devlet özel sektör bankaları dahil tüm borçları üstlenmeli ve konsolide etmeli” dedi. Saadet Parti’nin çok iyi bir sosyal medya ekibi var. Bu ekibin hazırladığı oylar milyonlar tarafından izleniyor ve beğeniliyor. Ancak yine de oya dönüşmüyor. 

izlemek isterseniz eğer Youtube kanalında tıklayın