Yerel habercilikte alkışlanacak bir başarı…

Yerel habercilikte alkışlanacak bir başarı…

Yerel medya kamuoyunun bilinçlenmesinde önemli bir potansiyele sahiptir.

Günümüzde her birey kendi şehrinin yazılı ve görsel yayın organlarından haber alma hakkını kullanıyor.  Haber46.com da Kahramanmaraş’a seslenen bir haber ağıdır.

Haber46.com Kahramanmaraş’ın kültürünü, sanatçını, siyasetçisini, spor haberini kendi penceresinden takip etmektedir. Yöresel müzikleriyle sanatçısını halk kitlelerine ulaştırmaktadır. Yerel yönetimler nezdinde yapılan Haberler, Haber46.com ile Kahramanmaraş da doğru adrese ulaşır. İlkeli doğru tarafsız habercilik ağı ile Kahramanmaraş’a hitap eden Haber46.com spor, eğitim, teknoloji,ekonomi, siyaset, yaşam,sağlık, medya, magazin, kültür sanat, sivil toplum, yerel yönetim, ilçe haberleri, Özel röportajlar, kadın ve aile haberlerinden mevcut onbir ilçesine yönelik haberleri de sayfalarına taşıyarak okuyucuya ulaştırır. Bölge haberleri ile tüm ülke de gelişen güncel, ekonomik, sosyal ve politik olaylara da değinerek yerel medyanın önemini takipçilerine bir kez daha hatırlatmıştır. Diğer yandan haber46.com haber ağının gelişmesiyle Kahramanmaraş’ın ekonomisini tayin etmede de büyük bir etkiye sahiptir. Röportaj ve söyleşiler takipçilere bilgi aktarımı yaparken, Kahramanmaraş’ın tanıtımına da hizmet etmektedir. Özellikle spor haberleri il düzeyinde büyük bir heyecanla takip edilmektedir. Kahramanmaraşspor’un kendi küllerinden yeniden doğduğunu sayfalarına taşıyan Haber46.com flaş haberleriyle de beğeni toplamıştır. Sayfalarına yaşamın tüm renkleri eklenmiştir. Bunun nedeni takipçilerin gezindikleri sayfalarda kendilerine ait bir parça, bir eser, bir haber ile görmelerini sağlamak, takipçi ile tek vücut olmaktır.

Haber46.com Sayfalarında birbirinden üstün kalemleri ağırlamaktadır. Bu kalemlerin döktüğü yazılar Kahramanmaraş’ın en geniş kitlelerine ulaştırılır. Doğru haber tanımlaması Kahramanmaraş da haber46.com ile yaşam bulmuştur.  Yukarıda da belirtildiği gibi sayfalarında her tür konu işlenerek Kahramanmaraş’ın Haber Okuma potansiyeli takip edilmektedir. Yurt ve Bölge haberleriyle Türkiye’nin farklı coğrafyalarından haber başlıklarını da sayfalarına taşır. Arşiv, galeri, video, anket gibi çalışmalarıyla da okuyucu kitlelerine hitap eder. Reklam ağı ile okuyucuların yerel anlamda fikir sahibi olmasını ve ihtiyaçlarını Haber46.com ile temin edebileceklerinin işaretini de vermektedir. İlçelere özgün haber ağı büyük bir titizlikle oluşturulmaktadır. Okuyucular Haber46.com’un birer gönüllü muhabiri konumundadırlar. Çevrelerinde gördükleri olayları haber46.com sayfalarına taşınması için emek sarf ederler.

Sonuç olarak, haber46.com Kahramanmaraş’ın sesi ve soluğudur.  Orada yaşanan her şey haber46.com ile öğrenilir. Yerel medya özelliğini başarı ile taçlandıran haber46.com eğitimden sağlığa, spordan magazine,ekonomiden siyasete kadar daha birçok konuda Kahramanmaraş’ın yarınına dair fikir sunmaktadır. Haber46.com Kahramanmaraş’ta geleceğin aydınlık nesillerini kendi kültürel özellikleriyle harmanlayarak sayfalarında okuyucularına ulaştırmayı ilke edinmiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.