5 Büyüklüğünde Sarsılan Van'da Hasar Tespit Çalışmaları Sürüyor

Van'ın Tuşba ilçesinde dün akşam saatlerinde meydana gelen 5 büyüklüğünde deprem sonrası hasar tespit çalışmaları bugün de kaldığı yerden devam ediyor.

5 Büyüklüğünde Sarsılan Van'da Hasar Tespit Çalışmaları Sürüyor
Yayınlanma Tarihi : 13 Haziran 2022 17:29

Dün akşam Van'ın Tuşba ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremin ardından hasar tespit çalışmaları başlatıldı. Van Valisi Balcı, yaptığı açıklamada, can kaybının olmamasını sevindirici olduğunu söylerken, birçok yerleşimde çatlakların tespit edildiğini aktardı.

Anadolu Ajansı'ndan Necat Hazar'ın haberine göre; Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile AFAD ekiplerince Tuşba ilçesinde dün saat 21.35'te yaşanan 5 büyüklüğündeki depremin ardından başlatılan hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Van Valiliğinin koordinasyonunda aralarında inşaat mühendisi, inşaat teknikeri ve mimarların bulunduğu 18 kişiden oluşan 9 ekip, Tuşba ve Muradiye ilçelerine bağlı Ermişler, Esenkoç, Kuşçu, Akçift, Bağdaşan, Karaağaç, Derebey ve Yukarı Gölalan mahallelerinde inceleme yaptı.

Evleri tek tek kontrol eden ve vatandaşlarla görüşen ekipler, tespit ettikleri hasarları raporladı.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, AA muhabirine, kentte meydana gelen depremin hemen ardından ekiplerin bölgelere yönlendirildiğini anlattı.

Depremde can kaybı ve yaralanmanın olmamasının sevindirici olduğunu aktaran Balcı, oluşturulan ekiplerin incelemelerini sürdürdüğünü ifade etti.

Kaynak:Haber Kaynağı