Bakan Kurum, Ankara'daki Sel Felaketini Yakından İnceledi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, sağanak nedeniyle meydana gelen sel sonucu hayatın durma noktasına geldiği Ankara'nın Altındağ ilçesine bağlı Tatlar Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.

Bakan Kurum, Ankara'daki Sel Felaketini Yakından İnceledi
Yayınlanma Tarihi : 13 Haziran 2022 17:10

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, günlerdir sağanak etkisi altında olan ve üst üste sel felaketiyle sarsılan Ankara'da selden etkilenen yerlerde incelemelerde bulundu.

Anadolu Ajansı'ndan Özcan Yıldırım ve Aykut Karadağ'ın haberine göre; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara Valisi Vasip Şahin, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ve beraberindekilerle selden etkilenen Tatlar Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.

Kurum, burada vatandaşların sorunlarını dinledi.

Bölgede besicilik yapan vatandaşların Aydıncık Mahallesi'nde bir hayvancılık ihtisas bölgesi kurulması talebi üzerine Kurum, "Altındağ Belediyemizle buradaki işletmeleri taşıyacak şekilde alternatif bir alan çalışalım. Bu durumu köklü bir şekilde çözmemiz lazım." diye konuştu.

Vatandaşların maddi hasarlarının olduğunu belirtmesi üzerine Kurum, "Hasar tespitleri yapılıyor. El birliği içerisinde zararları telafi edeceğiz." dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı