Başkentte Sağanak Sonrası Meydana Gelen Sele Kapılan Kişiyi Arama Çalışmaları Bugün de Devam Ediyor

AFAD, JAK ve itfaiye ekipleri, Ankara'da dün şiddetli yağış sonrası Tatlar Deresi'nin taşması sonucu meydana gelen selde bir kişinin kaybolduğu ihbarı üzerine arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

Başkentte Sağanak Sonrası Meydana Gelen Sele Kapılan Kişiyi Arama Çalışmaları Bugün de Devam Ediyor
Yayınlanma Tarihi : 12 Haziran 2022 16:02

Dün kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışa teslim olan Ankara'da Tatlar Deresi'nin taşması sonucu sel meydana geldi. Can pazarının yaşandığı dere yatağında ise bir kişinin kayıp olduğu bildirildi. Kimliği henüz açıklanmaya kayıp kişi için yetkililer bugün de arama kurtarma çalışmalarına devam etti. 

Anadolu Ajansı'ndan Ahmet Sertan Usul'un haberine göre; Başkentte, Tatlar Deresi'nin taşması sonucu meydana gelen selde kaybolan kişiyi arama çalışmalarına tekrar başlandı.

Kentte dün etkili olan sağanağın ardından Altındağ ilçesindeki Tatlar Deresi'nin bulunduğu bölgede meydana gelen selde bir kişinin kaybolduğu ihbarı üzerine gece boyunca arama kurtarma çalışmaları yapıldı.

AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve itfaiye ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar sabahın erken saatlerinde tekrar başladı.

Balık adamların da katıldığı çalışmalara, sivil toplum örgütleri de destek veriyor. Arama kurtarma çalışmaları, dere yatağı boyunca 15 kilometrekarelik bölgede ve Çubuk Barajı rekreasyon alanında sürüyor.

Kaynak:Haber Kaynağı