Erdoğan'ın da katıldığı 15 Temmuz töreninde İmamoğlu'nu hayrete düşüren manzara

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün yıldönümü dolayısıyla Saraçhane Parkı'nda düzenlenen anma etkinliğine ayrılan alanın dolmaması İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu şaşırttı. Sosyal medyada bir video dolaşıma sokuldu

Erdoğan'ın da katıldığı 15 Temmuz töreninde İmamoğlu'nu hayrete düşüren manzara
Yayınlanma Tarihi : 16 Temmuz 2022 14:03

15 Temmuz darbe girişiminin 6'ncı yıl dönümünde İstanbul Büyükşehir Belediye binasının yan tarafında bulunan Saraçhane Parkı'nda bir anma etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bir konuşma yaptı.

Tören devam ederken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise saat 17:00 sıralarında İBB binasına gelerek alınan önlemlere ilişkin ekibiyle birlikte bir denetleme gerçekleştirdi. 

Denetleme sırasında dikkat çeken bir diyalog vardı. 

MEYDANIN DOLMAMASI İMAMOĞLU'NU ŞAŞIRTTI

İBB Haber'in aktardığına göre; dört yere büfe kurulduğu bilgisini alan İmamoğlu, “Anladığım kadarıyla parkın içinde insanlar var, sokağa taşmadı. ‘Millet burayı bilmez’ diyeceğim ama gelmişler, iyi. En azından vatandaşımızı ağırlamış olduk, Büyükşehir Belediyesi’nin bahçesinde. Ben, ‘Saraçhane’ deyince önümüze kadar kalabalık gelir sandım. Biz, bekleyelim söz verdiğimiz gibi. Cumhurbaşkanımızı ağırlamaktan gurur duyarız” dedi. 

Daha sonra makamına geçen İmamoğlu, anma boyunca Cumhurbaşkanı'nı bekledi.

işte o görüntüler