Fatih’te Sabah Saatlerinde 5 Farklı Noktada Yangın

Fatih'te hurdacı olduğu iddia edilen bir şahıs yıkılmış bir bina enkazından malzemeleri çaldığı esnada mal sahibine yakalandı.

Fatih’te Sabah Saatlerinde 5 Farklı Noktada Yangın
Yayınlanma Tarihi : 29 Mayıs 2022 10:39

Fatih'te hurdacı olduğu iddia edilen bir şahıs yıkılmış bir bina enkazından malzemeleri çaldığı esnada mal sahibine yakalandı. Tiner kutusuyla yangın çıkaran ve hızını alamayan şahıs, 4 farklı noktada daha yangın çıkardı.

Yangın, sabah saat 07.00 sıralarında Fatih Vefa Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, cadde üzerinde dolaşan ve hurdacı olduğu iddia edilen şahıs, kentsel dönüşüm çerçevesinde yıkılan binaların bulunduğu alandan demir malzeme çalarken mal sahibine yakalandı. Bunun üzerine sinirlenen şahıs tiner kutusuyla yangın çıkardı. Hızını alamayan şahıs daha sonra 4 farklı noktada daha yangın çıkardı. İhbar üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri aynı bölgede ufak çaplı 5 yangına müdahale etti. Yapılan çalışmalar sonrası yangınlar tamamen söndürüldü.

Fatih Didin adlı vatandaş, "Ben saat sabah 7 civarlarında işten geldiğimde eşim dedi ki burayı kazıyorlar. Burada eskiden yaşlı bir adama ait koltuk döşeme atölyesi vardı. Hurdacı olduğunu tahmin ettiğim birisi yakıyor. Ranzanın yatağını yakıp ranzayı almak istemiş. O esnada biz yetiştik. Şurada tiner vardı onunla yakmışlar. Direkt benim evime geliyor, yan taraf da benim evim" dedi.

Polis, bölgede yangını çıkaran ve kimliği öğrenilemeyen şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

Fatih’te Sabah Saatlerinde 5 Farklı Noktada Yangın

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı