İmam Hatip Ortaokulu'nda dansöz haberine açıklama

Bursa’nın Nilüfer İlçesi’nde yer alan Çalı İmam Hatip Ortaokulu’nun da bulunduğu binada dansöz oynatıldığına dair bir iddia sosyal medyayı karıştırdı.

İmam Hatip Ortaokulu'nda dansöz haberine açıklama
Yayınlanma Tarihi : 07 Haziran 2022 00:49

 

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Öte yandan Bursa'da gerçekleşen bu rezalete sosyal medyadan çok sayıda kişi tepki gösterdi. Tepki gösterenler arasında ilgili okulda öğrenci olanlar ve öğrencilerin aileleri de vardı. Kabul edilemez rezalet sonrasında okul aile birliği yönetimi görevden alınarak inceleme başlatıldı.

1200.jpg

MİLLİ EĞİTİM AÇIKLAMA YAPTI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Yapılan Açıklama Şu Şekildedir

"İlimizdeki bir 'İmam Hatip Ortaokulu' hakkında bazı haber sitelerinde yer alan haberlerle ilgili olarak; habere konu olan olayın bahsi geçen okulda gerçekleşmediği, aynı bölgede bulunan başka bir ilkokulda gerçekleştiği tespit edilmiştir. Söz konusu okulun okul aile birliği tarafından sadece kadınlara yönelik olarak ders dışı bir zamanda gerçekleştirilen etkinlikle ilgili okul yönetimi ve okul aile birliği hakkında gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Okul müdürü hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmış olup, konu hakkındaki çalışmalar, tüm boyutlarıyla ve hassasiyetle yürütülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

İlgili Haberler