İstanbullular Dikkat! Yarın Bu Güzergahları Kullanmayın

İstanbul Valiliği, yarın Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi temel atma törenine katılımın yoğun olacağını bildirerek vatandaşlara alternatif güzergahları ve toplu ulaşım araçlarını kullanmalarını önerdi.

İstanbullular Dikkat! Yarın Bu Güzergahları Kullanmayın
Yayınlanma Tarihi : 28 Mayıs 2022 19:29

Anadolu Ajansı'ndan Hasan Hüseyin Kul'un haberine göre; İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, İstanbul'un Fethi'nin 569. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Bakırköy'de yarın saat 16.00'da Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Temel Atma Töreni'nin gerçekleştirileceği hatırlatıldı.

Katılımcı yoğunluğu nedeniyle trafik akışının aksamaması için yarın 13.00-20.00 arasında; Havuzlu Kavşak-Florya Kavşağı arası, Yeni Havalimanı Caddesi, Bakırköy-Zeytinburnu Sahil Yolu, Basın Ekspres ve D-100 kara yolundan Atatürk Havalimanı'na gidiş istikametleri yerine alternatif güzergahların kullanılmasının önem taşıdığı belirtildi.

Valilik, yarın kentin farklı ilçelerinde yapılacak kültür-sanat etkinlikleri dolayısıyla da trafik yoğunluğu yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Çekmeköy, Esenyurt, Küçükçekmece, Maltepe ve Şişli'de konser ve çeşitli etkinlikler düzenleneceği kaydedilen açıklamada, "Konserler ve kültür-sanat etkinliklerine katılımlar nedeniyle oluşabilecek trafik yoğunluğunun azaltılması için vatandaşlarımızın alternatif güzergahları ve özellikle toplu ulaşım vasıtalarını kullanmalarında fayda bulunmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı