Karabük'te yaşayan Ramazan Işık kapısına kadar gelen tilkileri aç göndermiyor

Karabük'te yaşayan Ramazan Işık, yiyecek aramak için evinin kapısına kadar gelen tilkileri balkon duvarına koyduğu ekmeklerle doyurarak onları aç göndermiyor.

Karabük'te yaşayan Ramazan Işık kapısına kadar gelen tilkileri aç göndermiyor
Yayınlanma Tarihi : 10 Ocak 2022 18:07

Türkiye genelinde kara kış etkisini artırırken çok sayıda hayvanda açlıktan donma tehlikesiyle karşı karşıya. Özellikle Tilki gibi hayvanlar köylere ve şehirlere inmeye başladılar. Karabük'te de benzer bir durum yaşandı. İhlas Haber Ajansı Karabük'ün Ovacık ilçesinde bir köyde yaşanan olayı haberleştirdi. 

Karabük'te yaşayan Ramazan Işık, yiyecek aramak için evinin kapısına kadar gelen tilkileri balkon duvarına koyduğu ekmeklerle doyuruyor.

Karabük'ün Ovacık ilçesine bağlı Ganibeyler köyünde aç kalan tilkiler, Ramazan Işık isimli vatandaşın evinin önünü mesken tuttu.

iha-20220110aw513460-2.jpg

HER GÜN BALKONA YİYECEK KOYUYOR

Aç kaldıkları için evin önüne gelerek yiyecek arayan tilkileri fark eden Işık, onları balkonuna bıraktığı ekmeklerle beslemeye başladı. Akşam saatlerinde gelerek balkona bırakılan ekmekleri yiyen tilkilerin ormanlık alana doğru ilerleyerek gözden kayboldukları anlar ise cep telefonu ile görüntülendi.

Kaynak:Haber Kaynağı