Kocaeli’de Operasyonla Yakalanan Düzensiz Göçmenlerden 272’si Sınır Dışı Edildi

Kocaeli'de düzenlenen operasyonlarda yakalanan 400 göçmenden 272'si, Afganistan'a gönderilmek İstanbul Havalimanı'na götürülmeye başlandı. 128 düzensiz göçmen ise yarın gerçekleşecek sefer ile gönderilecek.

Kocaeli’de Operasyonla Yakalanan Düzensiz Göçmenlerden 272’si Sınır Dışı Edildi
Yayınlanma Tarihi : 26 Mayıs 2022 19:55

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Kocaeli'de yapılan operasyonlarda yakalanan 400 göçmenden 272'si, Afganistan'a gönderilmek üzere otobüslerle İstanbul Havalimanı'na götürülüyor.

Aralarında 22 Mayıs'ta kapalı kasa araçtan kaçarken görüntüleri sosyal medya ve basına yansıyan düzensiz göçmenlerin de bulunduğu yabancı uyruklular, Afganistan'a gönderilmek üzere jandarma ve polis ekipleri eşliğinde İstanbul Havalimanı'na doğru yola çıkarıldı. İşlemleri devam eden 128 göçmenin ise yarın İstanbul'a intikal ettirileceği öğrenildi.

Valilikten Açıklama

Kocaeli Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Kocaeli'de 22 Mayıs tarihinde meydana gelen ve sonrasında sosyal medya ve haberlere yansıyan kapalı kasa bir araçtan kaçmaya çalışan düzensiz göçmenlerin görüntüsü dün gündeme gelmişti. O düzensiz göçmenlerin de aralarında bulunduğu 400 Afgan düzensiz göçmeni sınır dışı ediyoruz. Yapılacak 3 charter seferi ile bugün 272 ve yarın 128 olmak üzere toplamda 400 Afgan düzensiz göçmen Kocaeli Valiliği koordinesinde Kocaeli Geri Gönderme Merkezi'nden İstanbul'a intikal ettirilerek İstanbul Havalimanı'ndan Afganistan'a gönderilecektir" denildi.

Kaynak:Haber Kaynağı