Mansur Yavaş deprem bölgesine destek çıkmaya devam ediyor! Atıl otobüsler mobil çamaşırhane yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilendiği afet bölgesine mobil çamaşırhane ve berber alanlarının yola çıktığını duyurdu.

Mansur Yavaş deprem bölgesine destek çıkmaya devam ediyor! Atıl otobüsler mobil çamaşırhane yapıldı
Yayınlanma Tarihi : 22 Şubat 2023 23:58

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bölgeye desteklerini sürdürüyor. Sosyal medya hesabından bilgiyi paylaşan Yavaş, "Mobil duş araçlarımızın ardından atıl otobüslerimizden dönüştürdüğümüz mobil çamaşırhane ve berber merkezlerimiz de yola çıktı. Birbirimize sımsıkı sarılıp yaralarımızı birlikte saracağız." ifadelerini yazdı.

ABB web sitesinde yer alan bilgiye göre de, "Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri; EGO Genel Müdürlüğüne ait kullanım ömrünü tamamlamış 10 otobüsü, deprem bölgesindeki vatandaşların kullanması için mobil duş, mobil berber ve mobil çamaşırhaneye dönüştürdü.

1677093649121-ankara.jpg

Dönüşüm tamamlandıkça deprem bölgelerine doğru yola çıkan 6 kişi kapasiteli mobil duşların içerisinde lavabo, şampuan, sabun, saç kurutma makinesi ve havlu da yer alıyor. Depremzedelerin kullanması için gönderilen mobil berberde ise iki berber görev yapacak." denildi.

Kaynak: t24.com.tr