Mansur Yavaş'ın en yakın rakibi Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek oldu!

ORC Araştırma’nın son anketine göre Ankaralıların yüzde 46,6’sı “Mansur Yavaş’a oy veririm” diyor. Mansur Yavaş'a en yakın orana sahip isim ise Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek oldu

Mansur Yavaş'ın en yakın rakibi Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek oldu!
Yayınlanma Tarihi : 19 Kasım 2023 15:51

Yerel seçimlere sayılı günler kala Mansur Yavaş'ın yeniden Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı kesinleşti. Seçimlere ilişkin ilk anket dikkat çekti.

Cumhuriyet.com.tr'nin haberine göre; ORC Araştırma, “Yerel Seçim Oy Verme Eğilimleri/Ankara” adlı çalışmasının sonuçlarını sosyal medyadan paylaştı.

12-16 Kasım tarihlerinde yapılan ankette 5 bin katılımcıya 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi geçen isimlere oy vermeyi düşünüp düşünmedikleri soruldu.

206-001.webp

Buna göre ankete katılanların yüzde 46,6’sı mevcut CHP’li başkan Mansur Yavaş’a oy vereceğini belirtti.

171240137-ankara-da-son-anket-mansur-yavasin-en-yakin-rakibi-cok-tanidik.jpg
Yavaş’ı yüzde 40,8’le eski başkan Melih Gökçek’in kendisi gibi AKP’li olan oğlu Osman Gökçek takip etti.

KÜRŞAD ZORLU 4. İSİM OLDU

Bu iki ismin arkasından AKP’li Turgut Altınok yüzde 34,2 ile üçüncü, İYİ Partili Kürşad Zorlu yüzde 27,2 ile dördüncü geldi.

Birkaç gün önce İYİ Parti’den istifa eden Adnan Beker’in oranı ise yüzde 22,4 olarak ölçüldü. Beker aynı zamanda seçmenlerin en fazla “oy vermem” dediği isim oldu. Beker’i bu alanda Kürşat Zorlu izledi.

Etiketler :