Meteorolojiden İstanbul ve Çevresi İçin Kritik Uyarı! Gece Yarısı Sokağa Çıkmayın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'un Anadolu Yakası Boğaz çevresi, Yalova, Kocaeli ve Sakarya'da kuvvetli yağış ve gök gürültülü sağanak tahmininde bulundu.

Meteorolojiden İstanbul ve Çevresi İçin Kritik Uyarı! Gece Yarısı Sokağa Çıkmayın
Yayınlanma Tarihi : 21 Haziran 2022 01:17

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, gece saatlerinden sonra Marmara'nın doğusunda etkili olacak şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu. Sağanağın zaman zaman şiddetini artırması beklendiği için ani sel, su baskını ve yerel dolu yağışına karşı vatandaşlara tedbirli olunması konusunda uyarı yapıldı.

Anadolu Ajansı'ndan Semra Orkan'ın haberine göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, bu gece saatlerinden sonra Marmara'nın doğusunda (İstanbul'un Anadolu yakası ve boğaz çevresi, Yalova, Kocaeli, Sakarya) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanakların yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Kaynak:Haber Kaynağı