Müküs Çayı'nda Kaybolan Hemşire Eyüp Güneş İçin Arama Çalışması Devam Ediyor

Siirt'in Pervari ilçesinde 11 Haziran'da piknik yaptıkları sırada ayağının kayması sonucu Müküs Çayı'na düşen hemşire arkadaşı Halime Timurtaş'ı kurtarmak isterken akıntıya kapılarak kaybolan hemşire Eyüp Güneş'i arama çalışması devam ediyor.

Müküs Çayı'nda Kaybolan Hemşire Eyüp Güneş İçin Arama Çalışması Devam Ediyor
Yayınlanma Tarihi : 20 Haziran 2022 19:08

Siirt'in Pervavi ilçesinde görevli hemşire Halime Timurtaş, 11 Haziran'da hemşire arkadaşı Eyüp Güneş ile piknik yapmak için gittiği Müküs Çayı'na ayağının kayması sonucu düştü. Arkadaşını kurtarmak için girdiği suda kaybolan Güneş'i 11 Haziran'dan bu yana UMKE, AFAD ve Siirt İHH Arama Kurtarma ekiplerince arama-kurtarma çalışmaları devam ederken ne kendisi ne de ona ait bir eşyasına rastlanmadı. 

Anadolu Ajansı'ndan Fecri Barlık'ın haberine göre; Beğendik beldesi yakınlarında ayağı kayarak Müküs Çayı'na düşen İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli hemşire Halime Timurtaş'ı kurtarmak için suya giren ancak akıntıya kapılan Güneş'in bulunması için arama çalışmaları, Bitlis ve Van'dan gelen jandarma ve emniyete bağlı su altı ekipleri ile UMKE, AFAD, Siirt İHH Arama Kurtarma ekipleriyle güvenlik korucularından oluşan yaklaşık 140 kişi tarafından yürütülüyor.

Müküs Çayı, Botan Çayı, Çetin Barajı ve Hidroelektrik Santrali bölgesi ile Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Hacımehmet köyü mevkisinde arama çalışması yapan ekipler, bazı yerlerde dron ve bot da kullanıyor.

Vali Hacıbektaşoğlu Çalışmaları İnceledi

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Beğendik beldesine gelerek burada yürütülen çalışmalarla ilgili İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin ve Kaymakam Ali Recai Yerlikaya'dan bilgi aldı.

Hemşire Güneş'in babası Aydın Güneş ve yakınlarıyla bir araya gelen Hacıbektaşoğlu, onun bulunması için devletin bütün imkanlarının seferber edildiğini belirtti.

Hacıbektaşoğlu, arama çalışmalarının tüm bölgede titizlikle yürütüldüğünü ifade etti.

 

Kaynak:Haber Kaynağı