Murat Ongun ne oldu? Neden sessiz! İBB'de kriz! İstifa mı etti? Görevden mi alındı?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yeni bir iletişim krizi yaşanmakta..

Murat Ongun ne oldu? Neden sessiz! İBB'de kriz! İstifa mı etti? Görevden mi alındı?
Yayınlanma Tarihi : 17 Mayıs 2022 23:21

ULUSALPOST.COM / Bazı haber sitelerinde Murat Ongun'un İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki sözcülük görevinden alındığı öne sürüldü.

Bazı haber sitelerinde ise istifa ettiği haberleri gündeme oturdu..

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Haber sitelerinde ise Murat Ongun'un başında bulunduğu Belediye sözcülüğü makamımın kaldırıldığı iddia edildi.

SAATLERDİR AÇIKLAMA YOK

Saatlerdir iddialara ilişkin ne İBB'den ne de Murat Ongun'dan herhangi bir açıklama yok. Öte yandan Nagehan Alçı ile Ekrem İmamoğlu'nun yapmış olduğu Karadeniz gezisinden sonra Murat Ongun'un sosyal medya hesabından da herhangi bir açıklama veya paylaşım yapmaması iddiaları doğrular nitelikte..

Birgün gazetesi tarafından paylaşılan bir haberde de Murat Ongun'un başında olduğu ilgili birimin kapatıldığı öne sürüldü sonrasında ise Halk TV muhabirlerinden Gül Gündüz İBB kaynaklarına dayandırarak yaptığı paylaşımda, belediyenin haberi yalanladığını ifade etti. BirGün'ün konuyla ilgili görüştüğü İBB kaynakları ise bilgiyi yalanlamadı. Kısacası İBB'de yine kocaman bir iletişim krizi yaşanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun konuyla ilgili bir açıklama yapıp yapmayacağı ise şimdiden merak konusu olmuş durumda