O İlçede Günlük 300 TL'ye Çalışacak Eleman Aranıyor

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde günlük 300 TL'ye inşaatta çalışacak eleman bulmakta zorluk çekiyorlar. İnşaat şirketleri ne usta ne de işçi bulabiliyor.

O İlçede Günlük 300 TL'ye Çalışacak Eleman Aranıyor
Yayınlanma Tarihi : 21 Eylül 2021 20:00

Son yıllarda göç alan Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde inşaat sektörü patlama yaşadı. Ancak günlük 300 TL'ye çalışacak elaman bulmakta zorlanıyorlar.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Burhaniye'de, yüzlerce inşaat devam ederken, usta ve işçi sıkıntısı yaşanmaya başladı.

Özellikle, Ören yolundaki arazilerin imara açılması ile büyük bir yapılaşmanın başladığını anlatan İrfan Baltacı, 40 yıldır inşaat yaptığını söyledi. Usta ve işçi bulmakta zorlandıklarını anlatan Baltacı, “Son yıllarda Burhaniye ile birlikte diğer Körfez ilçeleri büyük göç almaya başladı. Bu da inşaat sektörünü canlandırdı. Şu anda yüzlerce inşaat devam ediyor. Ancak, usta ve işçi bulmakta zorlanıyoruz. Şu anda, Suriyeliler de olmasa işimiz çok zor. Önümüzdeki aylarda zeytin hasadı başlayacak. Zeytin hasadında da işçi bulmak zor. Bu ortamda işsizlikten yakınanlara şaşıyorum, Bu gün bir ustanın günlüğü 250-300 lira, işçinin günlüğü ise 150-200 lira. Eskiden sabah saatlerinde Kocacami önünde iş bekleyen insanlar olurdu. Şimdilerde böyle bir durum yok. Böyle giderse 3-5 yıl sonra robotları çalıştırmak zorunda kalacağız” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı