Samsun'u Etkisi Altına Sağanak ve Dolu Hayatı Olumsuz Etkiledi

Samsun'un Havza ilçesinde akşam saatlerinde başlayan dolu yağışının ardından etkili olan sağanak nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su basarken, bazı yollar su altında kaldı.

Samsun'u Etkisi Altına Sağanak ve Dolu Hayatı Olumsuz Etkiledi
Yayınlanma Tarihi : 23 Haziran 2022 02:09

Samsun'un Havza ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle bazı yollar su ve çamur birikintileri altında kalırken, bazı ev ve iş yerlerine su bastı.

Anadolu Ajansı'ndan Özgür Uyaroğlu'nun haberine göre; İlçede akşam dolunun ardından etkili olan sağanak nedeniyle yollarda su ve çamur birikintileri oluştu, bir tekstil atölyesinin ve bazı binaların bodrum katlarını su bastı.

Yağış nedeniyle Kazımpaşa Caddesi'nde kaldırımın bir bölümü çöktü. Kaldırımın bu kısmı yaya trafiğine kapatıldı.

Yağış sonrası Havza Belediyesi ekipleri tarafından temizlik çalışmalarına başlandı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ekipleri de su baskını yaşanan binalarda tahliye çalışması gerçekleştirdi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, çalışma yürütülen Kazımpaşa Caddesi'nde incelemelerde bulunarak, ilgililerden bilgi aldı.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman da Özdemir ile su baskını yaşanan tekstil atölyesini ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Kaynak:Haber Kaynağı