Selden Etkilenen Hayvanlarını Kurtarmaya Gitmişti, Bugün Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ankara'nın Akyurt ilçesi Teberik Köyü'nde yaşayan 67 yaşındaki Mustafa Demirel, selden etkilenen hayvanlarını kurtarmaya çalışırken hayatını kaybetti.

Selden Etkilenen Hayvanlarını Kurtarmaya Gitmişti, Bugün Son Yolculuğuna Uğurlandı
Yayınlanma Tarihi : 13 Haziran 2022 17:24

Ankara'da dün de etkisini gösteren sağanak nedeniyle Akyurt ilçesinde sel meydana geldi. İlçenin Teberik Köyü'nde yaşayan 67 yaşındaki Mustafa Demirel, sel sularını görür görmez, hayvanlarını kurtarmak için evinden çıktı, ancak bir daha haber alınamadı. Uzun süren arama kurtarma çalışmaları sonucu cansız bedeni bulunana Demirel, bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Anadolu Ajansı'ndan Sertaç Bulur'un haberine göre; Ankara'nın Akyurt ilçesinde, dün akşam saatlerinde bastıran yağış nedeniyle oluşan selden etkilenen hayvanlarını kurtarmaya çalışırken hayatını kaybeden 67 yaşındaki Mustafa Demirel, son yolculuğuna uğurlandı.

Akyurt ilçesi Teberik Köyü'ndeki cenazeye, Demirel'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara Valisi Vasip Şahin ve bazı siyasiler katıldı.

Demirel'in cenazesi, Teberik Mahallesi'nde kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Teberik Mahallesi Muhtarı İsmail Yalçınkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, köylerindeki derenin sel nedeniyle taştığını, Mustafa Demirel'in de olay sırasında, evinin altındaki hayvanları kurtarmaya çalıştığını anlattı. Yalçınkaya, "Rahmetli, selden etkilenen hayvanları kurtarmaya giderken yağmur yağdığı için çamurdan dolayı kayıyor ve düşüyor ama hayvanlarını kurtarıyor." diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı