Taha Tarhan Sapanca Gölü'nde Yakaladığı Balıkla Yılın Rekorunu Kırdı! Ancak onu Satmayıp göle bıraktı

Taha Tarhan yaptığı hareketle herkesin alkışını kaptı.. Avladığı balıkla rekor kıran Taha Tarhan bakın ne yaptı..

Taha Tarhan Sapanca Gölü'nde Yakaladığı Balıkla Yılın Rekorunu Kırdı! Ancak onu Satmayıp göle bıraktı
Yayınlanma Tarihi : 23 Eylül 2021 18:10

Sapanca Gölü'nde düzenlenen bir yarışmada genç adam 23 kiloluk sazan yakalayarak sezonun rekorunu kırdı.

 
Bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Sazan Balığı tutma yarışması öncesinde Sapanca Gölü’nde idman yapan sportif balıkçı Taha Tarhan, gölde yakaladığı 23 kilo 100 gramlık balıkla sezonun rekorunu kırdı.

ALKIŞLANACAK HAREKET

Öte yandan Yakaladıkları balığın fotoğraf ve videolarını çeken sportif balıkçı Taha Tarhan, balığı tekrar göle bırakarak binlerce kişinin alkışını aldı... 

ÖZEL RÖPORTAJ VERDİ


Elde ettiği başarı sonrası İhlas Haber Ajansına açıklamalarda bulunan ve Yaklaşık 10 yıldır sportif balıkçılıkla uğraşan Taha Tarhan, “2021 yılı yapılacak olan Sazan Balığı yarışmaları öncesinde Sapanca Gölü'nde idman yapıyorduk. O sırada oltamıza 23 kilo 100 gram ağırlığında bir balık denk geldi. Gölümüzde çok güzel balıklar var ve popülasyon çok güzel. 29 Ekim - 5 Kasım tarihlerinde bir yarışma olacak ve ekip olarak yaklaşık 5 gündür buradayız. Bu balığımızı tekrar suya iade edeceğiz ve büyüyecek daha sonrasında milyonlarca yavru salacak. Sapanca Gölü içme suyu kaynağımız. Uluslararası bir yarışma var yerli ve yabancı takımların katılacağı, inşallah bizde orada boy göstereceğiz ve birinci olacağımıza inanıyoruz.

Tüm yarışmacı arkadaşlara şimdiden başarılar diliyoruz. Bu yaptığımız işin adı sportif balıkçılık ve burada yakaladığımız balık ise yatağında ve korunuyor. Fotoğraf ve videolarını aldıktan sonra tekrardan suya geri bırakıyoruz. Doğayı, Sapanca Gölü'nü, balıkları koruyalım sevelim çünkü bunlar hepimizin. Umarım bütün güzel şeyler bu gölde olur” dedi.

2021'in rekor balığı herhalde


Amatör Balıkçılık Federasyonu Başkanı Engin Uztürk ise, “Arkadaşlarımız gerçekten çok güzel bir balık yakalamışlar. 2021 yılının rekor balığı herhalde. Ama bu göl vahşi bir avlak. Burada yarışmaların 23 buçuk kiloyla rekoru kırıldı. Bu rakamlar her an artarak devam edebilir. Bu yıl 14'üncüsü yapılacak olan bizim Uluslararası Sazan Balığı tutma yarışmamız var. Arkadaşlarımızda yarışmacı olarak katılacaklar. Buraya da yarışma için idman yapmaya geldiler. Yarışmaya katılacak olan takımlarımızın birçoğu idmanlara başladılar.