Üsküdar'da kar maskeli hırsızlık şakası az kalsın ölümle sonuçlanıyordu

Üsküdar’da yüzüne kar maskesi takarak şaka yapmak istediği arkadaşının dükkanına hırsız gibi giren şahıs az kalsın canından oluyordu. O anlar yürekleri ağza getirdi.

Üsküdar'da kar maskeli hırsızlık şakası az kalsın ölümle sonuçlanıyordu
Yayınlanma Tarihi : 22 Mart 2022 16:58

Şaka bazen de iyi sonuçlanmıyor. Gülünecek şey var gülünmeyecek şey var. İstanbul'un Üsküdar ilçesinde yaşanan bir olay yürekleri ağza getirdi. 

Üsküdar'da yüzüne kar maskesi takan bir şahıs arkadaşının dükkanına girerek ona şaka yapmak istedi. Dükkan sahibinin arkadaşı ise bu duruma engel olmak için az kalsın şaka yapan şahsı bıçaklayacaktı. O anlar iş yerine ait güvenlik kamerası tarafından da saniye saniye görüntülendi. 

77162-aw575312-05-ozel.jpg

Olay, geçtiğimiz günlerde Üsküdar'da 23.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Barış Namoğlu isimli genç, kar maskesi takarak şaka maksatlı arkadaşına ait pet shop dükkanına hırsız gibi girmeye çalıştı.

İşletme sahibi Serkan Terzioğlu ise dükkanın kapısına dayanan arkadaşını hırsız zannederek evden aldığı bıçakla üzerine koştu. Arkadaşı Terzioğlu'nun elindeki bıçağı gören Namoğlu, yüzündeki maskeyi çıkarınca gerçek ortaya çıktı. Yaşanan olayda herhangi bir yaralanma yaşanmazken o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Öte yandan şaka yapmak isteyen gençlerin hazırlığı ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

“Evden bıçağı alarak dükkana doğru koştum”

Şaka mağduru Serkan Terzioğlu, “Dükkanı kapatmıştık. Gece saatlerinde arkadaşımdan bir telefon geldi. Dükkanımın önünde birilerinin gezdiğini söyledim. Telefonda kamera sistemi vardı. Kayıtları izlediğimde birinin kapıyı zorladığını gördüm. Evden bıçağı alarak dükkana doğru koştum. Kar maskeli arkadaşım beni bıçakla sokakta görünce maskeyi çıkardı. Bir anda şok oldum. Tabi o da bıçağı görünce korku yaşadı. Neyse ki bir sıkıntı olmadan durumu hallettik” diye konuştu.

Kaynak : İHA