Yerli Telefonda Büyük Atılım! Yüksek Performans Düşük Fiyata...

Yerli Telefonda Büyük Atılım! Yüksek Performans Düşük Fiyata...

Yerli telefona büyük rağbet olacak. O markadan büyük adım atıldı, hem fiyat hem performans olarak dudakları uçuklattı. İşte o markanın müjdesi. Yerli telefonun fiyatı belli oldu, telefonun özellikleri ise...

O markadan büyük ses getirecek atılım! Yerli telefonu ilk kez piyasaya sürdü, hem de çok uygun bir fiyatla... İşte Casper'ın ilk telefonu VIA A3!

Ucuz telefon için Xiaomi ve diğer markaların ülkemizde açacakları fabrikaların üretimlerini beklerken Casper'dan büyük bir atılım geldi. Marka ilk defa yerli olarak VIA F20 modeli telefonunu üretti ve şimdi de satışa sunuyor.

Casper VIA A3'ün performans özellikleri

Casper'ın yerli telefonunun ekranı IPS LCD olacak. 1600x720 piksel çözünürlüğü bulunan ekran 6.55 inç ölçümünde. Nokta çentikli bir ekrana sahip olan VIA A3, bu sayede çerçeveye sahip değil ve 440 nit parlaklığa kadar ulaşıyor. Güvenlik için parmak izi okuyan sistem de telefonun arka kısmında yer alıyor.

2014 yılından beri telefon üretimi yapan Casper'ın ilk kez yüzde yüz yerli ürettiği telefon VIA A3'e gücünü veren 4+4 adet Cortex-A53 çekirdekli Helio P35 yonga setinin yanında depolama sistemi ise 4GB RAM ve 128GB olarak görüldü. Batarya kapasitesi 5000mAh olan telefonun 18W'a kadar hızlı şarj desteği ile USB Tip-C kullanılmış.

Kamera özellikleri

Ana sensör 48MP çözünürlüğünde ve telefonun alt kısmında yer alırken, ultra geniş sensör ise 5MP çözünürlüğe sahip. Makro ve derinlik sensörleri ise 2MP çözünürlüğe sahip. VIA A3'ün ön kamerası da 8MP çözünürlükte. Telefonda yapay zeka paketi eklenerek kamera paketi kuvvetlendirilmiş. 

VIA A3'ün fiyatı ne?

Casper'ın satışa sunduğu yüzde yüz yerli telefonun fiyatı ise merak konusu oldu. Yerli üretim olan bu telefonun fiyatının ise 2699 TL olduğu öğrenildi. 

Ülkemizde 1991 senesinde üç girişimci bilgisayar mühendisi tarafından kurulan Casper, bilgisayarları ve yan ürünleri üretmeye devam ediyor. Son yedi senedir telefon üretimi de yapan dev şirket, yeni ve yüzde yüz yerli telefonu ile yüzleri güldürdü.