Yeşil Çaydan Daha Etkili Olduğu Kanıtlanan O Besin Binlerce Yıllık Bir Şifa Kaynağı!

Yeşil Çaydan Daha Etkili Olduğu Kanıtlanan O Besin Binlerce Yıllık Bir Şifa Kaynağı!

Etkisi kanıtlandı , artık yemekten çekinmeye gerek yok! İşte her türlü tatlısı yapılan o besinin vücuda olan şaşırtan yararları! Bu besini tüketerek türlü hastalıklardan korunabilirsiniz! İşte o besinin hiç bilinmeyen etkisi!

Şimdilerde çikolata ve envai çeşit tatlı yanında kullanılan baharat kakao binlerce sene önce ilaç niyetine kullanılıyordu. Bu kadar faydalı bir baharat olan kakaonun araştırmalarla beraber antioksidan oranının yeşil çaydan bile daha yüksek olduğu ortaya çıktı.

Kakaoda bulunan yüksek miktardaki antioksidanın yeşil çaydan üç katı daha fazla olduğu araştırmalar sonucu ortaya kondu. Kakaonun saymakla bitmeyen faydaları ise bu şekilde daha da açıklığa kavuşmuş oldu. 

Demir kaynağı

Çikolatada kimsenin farkında olmadığı kadar fayda kakao sayesinde bulunmaktadır. Günlük olarak kaşıklarca çikolata tüketmek istesek de aslında bir kaşığından hiçbir zarar çıkmıyor. hatta  aksine yarar bile sağlanabilmektedir. Bunun için bir çay kaşığı çikolata tükettiğinizde günlük demir ihtiyacınızın onda birini karşılarsınız. Diğer yandan magnezyum ihtiyacı olanlar da çikolata tüketebilir çünkü içerisinde yüksek oranda bulunur.

Bağışıklığı güçlendiriyor

Hastalıklarla savaşmak için de çikolata da kakao da birebirdir. Ancak aldığınız doymuş yağ ve şekere dikkat ederek aslında çikolata ve kakao ile beraber hem stresi uzak tutabilir hem de hastalıklardan korunabilirsiniz. İmmün sistem için oldukça faydalı olan kakao ile çinkoyu vücudunuza alabilir, hastalıklarla savaşabilirsiniz. Bunun yanında bağışıklık sistemini de güçlendiren kakao ve çikolata ile en büyük etkisinin mutluluğu arttırmasıdır. Çikolata bilindiği gibi mutluluk hormonu salgılanmasına yardımcı olarak depresyona karşı korur.

Kilo almanızın sebebi stres ise...

Kilo problemi olanlara da aslında çikolatadan uzak durmaları söylenir ancak çikolata sayesinde bu sorunu alt edebilirsiniz. Çünkü eğer strese bağlı olarak sürekli yemek yemek istiyorsanız bunun önüne geçmek için çikolatayı kullanabilirsiniz. Kakao ve çikolatanın sürekli gelen stresten koruma etkisi ile birlikte mutluluğunuzu tetikleyebilir hayata daha olumlu bakarak diyetiniz ve sporunuza devam edebilirsiniz. 

İlaç niyetine kullanmalı

Dört bin sene kadar öncesinde Mayaların keşfettiği kakao şimdiki gibi kullanılmıyordu. Kakao pek çok vitamin ve mineral içermesi nedeni ile ilaç olarak kullanılmaktaydı. Vücuttaki hastalıkların başı olarak bilinen iltihaplanma ile savaşan kakao, antioksidan etkisi ile vücudu temizler ve kanserle mücadelede etkindir.

İlgili Haberler