• BIST 97.368
  • Altın 222,629
  • Dolar 5,3548
  • Euro 6,0994
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara -2 °C
  • İzmir 8 °C

Yeşilyurt Belediyesi 17 Bin Adet Fidan Dağıttı

Yeşilyurt Belediyesi 17 Bin Adet Fidan Dağıttı
Yeşilyurt Belediyesi, toplumdaki ağaç dikimini teşvik etmek amacıyla başlattığı "Bir Fidan Verelim, Yeşil Geleceğe Ortak Ol" projesi ve "Dünya Ormancılık...

Yeşilyurt Belediyesi, toplumdaki ağaç dikimini teşvik etmek amacıyla başlattığı "Bir Fidan Verelim, Yeşil Geleceğe Ortak Ol" projesi ve "Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası" kapsamında ilçe genelinde 17 bin adet fidan dağıtımı yaptı.

Yeşilyurt Belediyesi ile Orman Genel Müdürlüğü işbirliği çerçevesinde gerçekleşen organizasyonla Yeşilyurt'ta bulunan 7 Cami, Dilek, Şahnahan, Gündüzbey, Topsöğüt ve Çırmıktı Yeşilkonak Eğitim Merkezi, Esma Biltaci Kültür ve Sanat Merkezi ile Kadın Yaşam ve Spor Merkezinin yanı sıra Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi ve Dilek Engüzek Cem Evinde ücretsiz fidan dağıtımı gerçekleştirildi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Torun, AK Parti İlçe Başkanı Av. Muhammed Emin Yalçınkaya, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları ve Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Necati Çobanoğlu ile birlikte fidanları vatandaşlara hediye etti. Sağlıklı yaşamın koruyucusu ağaçları korumak ve yeşil dokuyu genişletmenin öncelikli görevleri olduğunu belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ormanların bir milletin en önemli zenginlik kaynağı olduğunu söyledi.

Polat, "Ormanlarımızı korumak, yeşil alanlara sahip çıkmak, artırmak ve yeni orman alanları oluşturmak hepimizin vatandaşlık görevidir. Ağacı ve ormanı korumanın uygarlığın en temel göstergesi olduğunu çocuklarımıza erken yaşlarda öğretmeli ve bu bilinçle ormanlarımıza sahip çıkacak bir gelecek inşa etmeliyiz. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli ve en paha biçilmez miras, yaşanabilecek bir ortam hazırlamak ve onu korumaktır. Ağacın, fidanın ve ormanın bu kadar önemli olduğu bir dünyada biz mutlak suretle çevremizi yeşillendirmek durumundayız" ifadelerini kullandı. Üç yıl içerisinde ilçe genelinde düzenlenen etkinliklerde 50 bin adet fidan dağıtımı yaptıklarını sözlerine ekleyen Başkan Polat, "Yeşilyurt Belediyesi olarak ilçemizin var olan yeşil alanlarını korumak ve gelecek nesillere daha yeşil alan bırakmak adına yoğun çaba sarf ediyoruz. Ağaç dikimini özendirmek, doğaya ve çevreye duyarlı nesiller yetiştirmek hedefiyle çalışmalarımızı artırarak sürdürmekteyiz. Bu kapsamda ilçemizin tüm yerleşim alanlarını yeşillendirmek amacıyla çiçek dikimi başta olmak üzere yolları, parkları ve kavşakları farklı fidan türleriyle güzelleştiriyoruz. Orman Genel Müdürlüğümüzle işbirliği halinde gerçekleşen organizasyonlarla üç yıl boyunca 50 bin adet fidan dağıtımı yaptık. Bu yıl ise 17 bin adet fidan dağıtımı yapıyoruz. Her vatandaşımızın en az bir fidanı toprakla buluşturmasını özellikle istirham ediyorum" şeklinde konuştu.

Yeşilyurt Belediyesi 17 Bin Adet Fidan Dağıttı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim