Yeterince Yemiyoruz Ancak En İyisi O Çıktı! Su Teresinin Bu Yararlarını Kimse Bilmiyordu...

Yeterince Yemiyoruz Ancak En İyisi O Çıktı! Su Teresinin Bu Yararlarını Kimse Bilmiyordu...

Su teresinin yararları nedir? Su teresi nerede yetişir? Bilim insanlarının şiddetle önerdiği su teresini yeterince yemiyoruz ama... Resmen şifa deposu çıkan su teresi hakkında bilinmeyen gerçek ortaya çıktı...

Yapılan araştırmalara göre en fazla biyoyararlanıma sahip olan besinin su teresi olduğu anlaşıldı. Ülkemizde en fazla Trakya bölgesinde görülen su teresinin kullanımı ise tam tersine hiç yaygın değil.

İncelenen kırk yedi sebze ve meyve arasından seçilen su teresinin içerisinde  A, C ve E vitaminleri bulunuyor. Bununla kalmayan terenin içerisinde bir de folat, kalsiyum ve demir olduğu ortaya çıktı. 

Nasıl tüketmeli?

Suda yetişen su teresi, normal toprakta yetişen tereden çok daha faydalı... Trakya bölgesinde yaygın olan su teresi oldukça hoş bir lezzete sahip. Salatalarda kullanılabilecek olan su teresini, yemekleri süslemek için de kullanabilirsiniz. Peki su teresinin vücuda olan yansımaları ne?

Kanser dahil pek çok rahatsızlığa iyi geliyor

Peki faydaları ne? Su teresinin en büyük yararı kansere karşı vücudu korumanın yanı sıra kanser tedavisinde de yardımcıdır. Su tersi kemiklerin gelişmesinde büyük bir rol oynamaktadır. Su teresini daha sağlıklı kemiklere kavuşmak için mutlaka tüketmeniz hatta çocuklarınıza da yeme alışkanlığını aşılamanız gerekiyor. Tansiyonu düşüren bir özelliği bulunan su teresini bu nedenle dikkatli tüketmekte fayda var. Diğer yandan diyabeti de tedavi eden su teresi, mideyi de korumakta ve sindirim sistemini rahatlatmaktadır. 

Strese ve baş ağrısına ilaç gibi geliyor

Stres azaltıcı bir etkisi olan su teresinin düzenli tüketiminde hücrelerin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Ki bunun anlamı daha sağlıklı bir cilde sahip olmaktır.  Migren ağrıları çeken ve baş ağrısından muzdarip kişilere önerilen su teresi, bir yandan da bağışıklık sistemini de desteklemektedir. 

Fazla ve yanlış tüketim zararla sonuçlanıyor

Ancak bazı istisnaları da bulunmakta. İçeriğindeki K vitamini nedeniyle aniden kan pıhtısı oluşturabileceğinden bu besini de dengeli tüketmek önemli. Doğru şekilde depolanmayan su teresi bir yandan da vücutta bakteri oluşumuna yol açabilmektedir. Bu nedenle kardiyovasküler hastalıkları olan ve belli bir diyete başlayan kişiler su teresini kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışmalıdır.