Yıkamanıza rağmen geçmiyorsa yıkamanıza gerek kalmadan bakın kot pantolon kokusu nasıl çıkarılır?

Her kıyafetin kendine özgür bir kokusu bulunur. Bu koku çoğunlukla ya kumaşın kendine ait kokusudur ya da üretici firmanın kıyafetleri uzun süreler depolarda bekletmesinden kaynaklanmaktadır.

Yıkamanıza rağmen geçmiyorsa yıkamanıza gerek kalmadan bakın kot pantolon kokusu nasıl çıkarılır?
Yayınlanma Tarihi : 03 Ocak 2021 10:06

Kot giysiler de koku oluşturabilen kumaş çeşididir. İlk kullanımda kokmasa da birkaç yıkama sonrası kot pantolonlarda rahatsız edici bir koku oluşabilmektedir.

Bu itici kokuda kurtulmak için çözüm yolları arayanlar için birkaç yöntem var. Kot pantolon kokusu nasıl çıkarılır? İşte o yöntemler…

Sirkeli Su Mucizesi

 

Atalarımız sirkenin tam bir mucize olduğunu ve sayılmayacak kadar çok şeye fayda sağladığını söylemişlerdir. Sirke hastalıklar için çok kullanılsa da temizlikte de çok etkili bir üründür.

Öyle ki temizlikte sirke kadar etkili yöntem pek yoktur. Nasıl kullanılır? İlk olarak kokan tüm kot pantolonlar bir araya getirilmelidir. Hepsini bir kova ya da leğene aldıktan sonra 1 litrelik sirkeyi tüm ürünlerin önlü arkalı temas etmesi sağlanmalı.

 

Kot pantolonların hepsi sirkeli suya bulandıktan sonra birkaç gün bu suyun içinde bekletilmeli ve sonrasında hepsi makine de yıkanmalıdır. Makineden çıkan kot pantolonlarınız da kokuda eser kalmadığını göreceksiniz.

 

Yumuşatıcı Etkisi

 

Kot pantolonlarınızın koktuğunu ve çevrenizin de bundan rahatsızlık duyduğunu düşünüyorsanız, ilk iş o pantolonları kokudan arındırana kadar giymeyi bırakmalısınız. Peki, kokudan arındırmak için neler yapılabilir diyorsanız, bir diğer yöntem. Kokan kot pantolonlarınızı yıkarken, normalde kullandığınızdan daha etkili ve kaliteli bir yumuşatıcı kullanmalısınız.

Hem kokusu etkili hem de yumuşatıcı özelliği olan ürünlerden tercih edin. Yumuşatıcı satın alırken bu noktada ucuza kaçmayın.

Ucuza kaçarsanız, ucuz yumuşatıcılar kötü kokuyu gidermekten çok pantolonunuzda daha kötü kokular bırakacaktır. Devamlı olarak kaliteli yumuşatıcı ile pantolonlarınızı yıkadığınızda bu kokulardan kurtulacaksınız.

Devamlı Yıkayın

Henüz yeni satın aldığınız bir pantolon da kötü koku hissettiyseniz iade etmek yerine düşük ayarda o pantolonu birkaç sefer yıkayın. Her giydikten sonra yıkama işlemi gerçekleştirir ve bunu en az üç kez tekrar ederseniz kokudan eser kalmayacaktır. Bu yeni alınan pantolonlar için geçerlidir. Eski pantolonlarınızda koku sezdiyseniz yukarda bahsedilen yöntemleri denemek daha etkili olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.