Yılmaz Özdil aşı eleştirisiyle sinirleri zıplatacak! Yaptığı çıkış öyle böyle değil okuyanı yerinden oynattı

Muhalif çıkışlarıyla her zaman dikkat çeken Yılmaz Özdil son paylaşımıyla da gündeme oturmayı başardı! Yaptığı aşı yorumu adeta gündemi sarstı! Peki Yılmaz Özdil ne yazmıştı?

Yılmaz Özdil aşı eleştirisiyle sinirleri zıplatacak! Yaptığı çıkış öyle böyle değil okuyanı yerinden oynattı
Yayınlanma Tarihi : 11 Ocak 2021 22:33

Koronavirüs salgını giderek tırmanırken bir yandan da umut olan aşılarla ilgili tartışmalar sürüyor. Aşılama ne zaman başlayacak. Aşılar etkili mi ? Raporlar ne diyor. Gibi soruların ardı arkası kesilmezken  bir dizi tartışmalar da beraberinde geliyor.

Şimdiler de ise Türkiye'de kullanılacak olan aşının diğer ülkelerdeki raporları tartışma konusu oldu. Bu konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil gündeme oturacak ifadeler kullandı. Sosyal medyanın bir anda diline düştü...

Türkiye'de aşı tartışması bir türlü bitmiyor. Önümüzdeki günlerde aşılama başlayacak. Ancak muhalefetin bu konuda bazı eleştirileri var.

Hatta Muhalif yazarlar ise bu işin peşini bırakmıyor.

Sözcü yazarlarından Yılmaz Özdil yazdığı tek bir satırla gündem olmayı başardı.

Mesele şuydu efendim Bilindiği gibi Türkiye'de uygulanacak olan aşının etkinlik oranı tartışılıyor. Nedeni ise Türkiye'de uygulanacak olan aşı Brezilya'da yapılan testler sonrasında Sinovac aşısının etkinlik oranı yüzde 78 olarak açıklandı, Aynı aşı Endonezya'da Gıda Güvenliği Ajansı (BPOM) Covid-19 vakalarında görülen sert artışın ardından Çinli Sinovac aşısının ülkede yapılan testlerde yüzde 65 oranında etkili olduğu elde edilen raporlarla ortaya çıktı..

2020 yılının Aralık ayında Türkiye'de yapılan denemelerde ise Sinovac aşısının yüzde 91,25 oranında başarı elde edildiği bakanlık ve yetkililer tarafından ilan edilmişti.. Bu duruma dikkat çeken Yılmaz Özdil bomba etkisi yaratan bir yorumda bulundu.. 


YILMAZ ÖZDİL'DEN "SİNOV'AK" ELEŞTİRİSİ

Türkiye'nin en çok okunan yazarlarından birisi olan Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil de bu verilere dayanarak, "onlarınki sinovac, bizimki sinov’ak!" sözleriyle iktidara bomba eleştirilerde bulundu..

Tek bir satırla ortalığı sallayan Yılmaz Özdil sosyal medya hesabından aynen şunları yazdı....

"Çin aşısı Endonezya’da yüzde 63, Brezilya’da yüzde 71 etkiliyken, nasıl oluyor da Türkiye’de yüzde 91 etkili olur deniyor... E olur, onlarınki sinovac, bizimki sinov’ak!" ifadelerini kullandı.

Yılmaz Özdil tarafından yazılan bu satır kısa sürede gündeme otururken herkes akın akın paylaşmaya başladı..

İşte Yılmaz Özdil tarafından yapılan o paylaşım...

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.