Yılmaz Özdil gerilimi tırmandıracak! Erdoğan'ın neden Sözcü okumadığını açıkladı ortalık karıştı

Yılmaz Özdil gerilimi tırmandıracak! Erdoğan'ın neden Sözcü okumadığını açıkladı ortalık karıştı

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'den çarpıcı yazı. Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan Sözcü okumadığını açıklamıştı. Yılmaz Özdil bu konuya değindi ve çarpıcı bir yazı yazdı...

Türkiye 2021 yılına SÖZCÜ gazetesi tarafından atılmış olan manşetteki haber başlıklarının tartışmasıyla girdi. Tartışma bitmek bilmiyor. Bu kez tartışmaya Muhalefet değil Sözcü yazarlarından Yılmaz Özdil dahil oldu. Yaşadıkları sıkıntıdan bahsetti ve gazetesinin almış olduğu cezalardan bahsetti. Yazısında oldukça Sert İfadeler kullanan Yılmaz Özdil gerilimi tırmandıracağa benziyor..

Sözcü gazetesi Türkiye'nin en çok okunan gazetelerinden birisi. Muhalif kimliği nedeniyle iktidar mensupları tarafından pek sevilmiyor.

Sözcü ve iktidar arasındaki gerilim ise son zamanda tırmanışa geçti. Sözcü gazetesinin manşeti gerilime yol açarken Cumhurbaşkanı Erdoğan Sözcü okumadığını ve vatandaşların da okumaması gerektiğini belirtmiş almayın çağrısında bulunmuştu.

Daha sonra Nevşin Mengü tarafından çekilen bir videoda Sözcü gazetesinin satış rakamlarında bir artış yaşandığı gözlemlenmişti.

Bugün ise aynı gazetenin en çok okunan yazarlarından Yılmaz Özdil çarpıcı bir yazıyla gündeme geldi. Yılmaz Özdil yazısında Erdoğan'ın neden Sözcü okumadığını açıkladı.

Sözcü Gazetesi Yılmaz Özdil yazısında  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Sözcü gazetesini okumuyorum, kimse de lüzumsuz yere buna para verip almasın" açıklamasına ilişkin olarak, "Ayasofya'yla filan alakası yok, mesele Sözcü'nün namuslu gazetecilikte ısrar etmesi" açıklamasında bulundu.

Yazmış olduğu köşe yazısında Oldukça sert ifadeler kullanan Yılmaz Özdil, "Meselenin elbette Ayasofya'yla filan alakası yoktur. Sözcü gazetesine, iktidar ve yandaşları tarafından bugüne kadar beş binden fazla suç duyurusunda bulunuldu, yüzlerce dava açıldı, yayın hayatına başladığından beri ortalama her gün adliyeye götürüldü, savcı veya hakim karşısına çıkarıldı… Ayasofya haberi yüzünden mi?" ifadelerini kullandı.

ALDIKLARI CEZALARDAN BAHSETTİ

Yazısındaki eleştirilerini Sürdüren Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, "Patronundan muhabirlerine, genel yayın yönetmeninden yazarlarına, internet sitesinden idari görevlilerine kadar, yargılanmayan personelimiz yok, haksız hapis cezaları alıyoruz, asılsız ihbarlarla, kanıtsız iftiralarla, sahte tweetlerle, yalancı tanıklarla, montaj fotoğraflarla, alenen kumpaslarla, linç kampanyalarıyla imha edilmeye çalışılıyoruz, haksız vergi cezalarına maruz bırakılıyoruz, basın ilanlarımız kesiliyor…

Ayasofya haberi yüzünden mi? Sözcü TV'ye niye izin vermiyorlar, Ayasofya yüzünden mi? Meselenin Ayasofya'yla filan alakası yoktur. Mesele, Sözcü'nün namuslu gazetecilikte ısrar etmesidir. Saray'a yaranmak için değil, vatandaş için gazetecilik yapmasıdır." açıklamasında bulundu... 

Yılmaz Özdil tarafından yayınlanan bu yazı kısa sürede sosyal medyanın gündemine otururken Özdil'e iktidar cephesinden nasıl bir yanıt vereceği şimdiden merak ediliyor.