Yılmaz Özdil neden aşı olmuyor? Açıklayınca herkes şaşkına döndü

Yılmaz Özdil neden aşı olmuyor? Açıklayınca herkes şaşkına döndü

Sözcü gazetesi köşe yazarı Yılmaz Özdil şok eden aşı açıklamasında bulundu. Yılmaz Özdil, aşıyla ilgili korkutan gerçekleri dile getirdi. Yılmaz Özdil sivri dili ile okların yönünü bakın kime çevirdi?

Aşı karşıtlığı bazılarına göre anlamsız iken bazıları ise özellikle Türkiye'nin Çin'den getirttiği aşıya karşı büyük bir direniş gösteriyor. Aşılama çalışmaları hızla devam ederken Sözcü Gazetesi köşe yazarı Yılmaz Özdil yine çok sert eleştiriler yaptı. Özdil neden aşı olmadığını çarpıcı iddialar ile dile getirirken okun yönünü bakın kime çevirdi?

Aşı ile ilgili olarak çeşitli spekülasyonlar daha korona virüsün ilk çıktığı zamanlarda bile tartışma konusuydu. Aşı karşıtı olan kişilerin yanında Çin'den gelecek olan aşının koruma sağlaması bakımından düşülen şüpheler ise sebebini gündemdeki haberlerden alıyor. Yılmaz Özdil de konuyla alakalı olarak yine çok çarpıcı detaylara parmağını işaret ederken bir de okun hedefini o isme çevirdi.

Aşıyı bulursam olacağım

Yılmaz Özdil henüz yaş sıralaması için kendisine sıra gelmediği için henüz aşı olmadığını dile getirirken bir yandan da gelecek olan Sinovac aşısını ikinci planda tutarak vurulacağını aktardı. Özdil, yaşı nedeniyle güvenilirliği kanıtlanan  BioNTech aşısını vurulmak istediğini dile getirirken Sinovac aşısını yerden yere vurdu. BioNTech aşısını vurulamazsa Sinovac şirketinin aşısını vurulacağını dile getiren Özdil, bu aşının kendi yaş grubundakiler üzerindeki etkinliğinin kanıtlanmadığını bu nedenle de neden daha Çin'de kullanım onayı çıkmayan aşının bizde yapıldığını sordu. 

Sinovac aşısının aynı zamanda neden Türk Hava Yollarının yolcu uçaklarında geldiğini soran Özdil, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya da neden gelmesi gereken aşıların gelmediğini dile getirdi. Toplam kaç tane ve ne kadara bu aşıyı aldığımızın belli olmadığını dile getiren Özdil, okun yönünü Koca'ya çevirdi.

Erdoğan'dan korkmam Koca'dan korkarım

Özdil, sorulan sorulara cevap vermeyen Fahrettin Koca'nın en korktuğu siyasetçi tarzına sahip olduğunu açıkladı. Özdil, Erdoğan gibi siyasetçilerin istediklerini saydığını ancak Koca'nın ise verilen soruları cevaplamamasına rağmen babacan bir görünüme büründüğünü dile getirdi. Özdil, koronavirüsten her gün 200'e yakın kişinin ölümünün Fahrettin Koca'nın yapmadığı açıklamalar nedeniyle olduğunu dile getirdi.

İlgili Haberler