Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar canlı yayında birbirlerine girdiler böyle kavga görülmedi

İki dost olarak bilinen Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil kavgaya tutuştu dostlukları bitti. Konu Sezgin Baran Korkmaz..

Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar canlı yayında birbirlerine girdiler böyle kavga görülmedi
Yayınlanma Tarihi : 22 Haziran 2021 00:41

İki dost olarak biliniyorlardı ve ikisi de aynı gazetenin yazarlarından Yılmaz ÖZDİL ve Uğur Dündar.. İki isimde birbirine düştü.

Dostlukları an itibariyle bitti. Uğur Dündar meydan okudu.

Yeniçağ'da yer alan habere göre Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çekici paylaşımlarda bulundu ve Uğur Dündar bunun üzerine çılgına döndü. 

Bir kaç gün önce ABD’nin talebi üzerine Avusturya’da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz’ın, “Dürüst ve güvenilir (!)” sözleri ile ima ettiği Uğur Dündar’a, ARTI 1 TV’yi kurdurduğunu öne süren gazeteci yazar Yılmaz Özdil, “araştırmacı gazetecilerin SBK aşına su katmak istemem ama, SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor... Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!” açıklamasında bulundu.

Medya dünyasında bomba etkisi yaratan Yılmaz Özdil, paylaşımlarının devamında ise, “SBK’nın kafakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum ama söylemem demedim, aksine açık açık söylüyorum, ABD’deki iddianamede yazıyor... Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazeteciler niye bu mevzudan hiç bahsetmiyor diye soruyorum?” ifadelerini kullandı.. 


UĞUR DÜNDAR'DAN AÇIKLAMA "SEN ARTIK DEĞERSİZSİN"

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’in iddialarına, o sırada TELE 1’de canlı yayınlanan ve Tuncay Mollaveisoğlu’nun sunduğu Anında Manşet programında konuşan Uğur Dündar, oldukça sert tepki gösterdi.

Uğur Dündar sözlerine “Yılmaz’ın yaptığı bu imalar, benim hayatımda yediğim en büyük hançerdir” diyerek başladı sonrasında da Uğur Dündar, "Çok kötü konuşmak istemiyorum ama Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmeyeceksin. Sana hakkımı helal etmiyorum! Sen nasıl olur da benim namusuma şerefime ima yollu laf söylersin ayıp be utan utan yazıklar olsun sana yerin dibine gir! Karşıma çıkarsan çok fena yaparım... Şerefimiz için yaşıyoruz. Ben Yılmaz için kendimi bin defa ortaya attım. Hala 'Değerli ağabeyim' diye mesajlar atıyor. Sen artık 'Değersizsin'” diyerek meydan okudu


Yılmaz Özdil’in ithamlarını “Alçakça bir iftira” olarak niteleyen Dündar, sözlerine şu şekilde devam ederek isyan etti. 

“Sen benim ne kadar namuslu olduğumu bilen bu ülkedeki iki üç insandan birisin. Birisi Müjdat Gezen’dir, İkincisi sensin. Sana kardeşim dedim. Sen nasıl olur da ‘değerli ağabeyim’ dediğin, yere göğe sığdıramadığın bir insana ima yollu dahi olsa çamur atmaya yeltenirsin”

Dündar, Mollaveisoğlu’nun,“Tamamen bilgisizlik” sözlerine ise, “Kötü kalp bu. Kafayı İsmail Saymaz’a takmış durumda” açıklamasında bulundu.. 

"NETİCEDE KANAL KİMİNMİŞ?"

Programa telefon bağlantısı ile katılacağı açıklansa da, sonradan vazgeçen Yılmaz Özdil, Uğur Dündar’ın sert çıkışının ardından paylaşımlarına devam etti:

“SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de değerli ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım o halde... Neticede kanal kiminmiş?” bomba açıklamalar...

FLAŞ BİR GELİŞME YAŞANDI VE MÜJDAT GEZEN'DEN 'YANINDAYIZ' MESAJI GELDİ 

Tüm bunlar yaşanırken Canlı yayın sırasında Uğur Dündar'ı telefonla arayan  ve iki gazetecinin de ortak dostu olan sanatçı Müjdat Gezen, Dündar'a "yanındayız" açıklamasında bulundu. 

Sık sık Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'e çok kırıldığını ve kızdığı ifade eden Uğur Dündar: "Önemli olan senin kitabında yazdığın gibi adam olmaktır. Adam ol adam" diyerek isyan etti.

Şimdi herkes Sözcü yazarı Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil arasındaki bu kavganın daha nereye uzanacağını merak ediyor.

Aynı gazetede yazan iki değerli yazarın bu tartışması Ulusalcı camiada ise şaşkınlığa neden oldu.

bomba etkisi yaratan bu gelişme sonrası Yılmaz Özdil'in Sözcü'de herhangi bir yazı yazıp yazmayacağı ise bu konu hakkında merak ediliyor.

Kaynak: yeniçağ

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.