Yoğurdu Bir Tutam Pul Biber Ve Limonla Karıştırıp Yiyin çünkü sorun geçiyor ve..

Yoğurdu Bir Tutam Pul Biber Ve Limonla Karıştırıp Yiyin çünkü sorun geçiyor ve..

Yoğurt ve pul biber limon karışımından oluşan bu karışım size harika gelecek. Bakın ne gibi faydalar sağlayacak.

Sofralarımızın vazgeçilmezi olan bir yiyecek varsa kuşkusuz yoğurttur. Yoğurt sadece mide dostu değildir.

Bağışıklık sisteminide güçlendirmeye yarar. Yoğurt diş ve kemik sağlığımız için önemlidir. Limon ise  C vitamini açısından zengin bir besindir. Ancak Pul biber ve yoğurt tabiki limonda birleşince harika bir karışım ortaya çıkıyor.

Peki bu lezzetli karışımın ne gibi bir faydası olabilir.

Milliyet'de yer alan habere göre: Yoğurdu pul biberle karıştırıp tüketirseniz…Pul biberdeki capsaicin bileşiği ise vücudun ısı üretimini arttıraraktan (termojenez) enerji kullanımını etkilemektedir. Tipik olarak termojenez  soğuğa karşı yanıt olarak oluşur, vücut ısı üretmek ve vücut sıcaklığını arttırmak için yağları yakar. Bununla birlikte capsaicin ısı reseptörleri ile bağlandığı zamanda termojenez oluşur. 2009 Amerikan Klinik Beslenme Dergisi’nde yayınlanan bir çalışma günlük kapsinoidlerin tüketiminin artmasının abdominal yağ kaybı ve yağ oksidasyonun artmasıyla sonuçlandığını göstermiştir.

Pul biberde capsaicin içerdiğinden ötürü yağ yakımını arttırabilir ve göbekteki yağ kaybını teşvik edebilir sonucuna varılmıştır.Karın yağlarını vermek için vücut metabolizmanızın kullandığından daha az kalori almalısınız. Yoğurt ya da pul biber metabolik hızı arttırabilir fakat tek başlarına mucizevi bir etki yaratıp kilo kaybı sağlamazlar. 

Nasıl hazırlanır?

Bir kase yoğurt içerisine 2 çay kaşığı pul biber ve yarım limon sıkarak bu karışımı hazırlayabilirsiniz..

 

İlgili Haberler