• BIST 106.785
  • Altın 269,868
  • Dolar 5,6938
  • Euro 6,3037
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara -2 °C
  • İzmir 16 °C

Yoğurt ile nasıl kilo verilir

Yoğurt ile nasıl kilo verilir
Diyet yapan insanlarda yapılan araştırmalarda her öğünde yağsız yoğurt yiyenlerin diğerlerine göre %25 daha fazla kilo verdiği ortaya çıkmıştır.

Karın bölgesi yağları en tehlikeli yağlardır. İç organlara kadar yayılır ve vücudumuzun kortizol ismi verilen bir hormonu salgılamasını sağlayarak daha da yerleşik hale geçerler. Yoğurt, kas yapısını kuvvetlendirirken, kortizol hormonunun salgısını düşürerek karın bölgesi yağlarını yakar.

Yoğurt uzun süre tok tutmaktadır. Özellikle yemek ile birlikte yenilen yoğurt daha da etkilidir. Yemekten tam doymuş olarak kalkmanızı sağlar.

Yapılan bir araştırmada, diyet yapanların her birine günde 200 kalorilik meyveli yoğurt, ayran verilmiş. Yoğurt yiyenler daha fazla kilo vermişlerdir. Üstelik tok kalarak.

Rejimlerde B grubu vitamin eksikliği nedeni ile tatminsizlik ve kötü ruh hali oluşur. Bu nedenle rejim bir süre sonra bırakılır. Yoğurt zengin bir B12 ve B2 vitamini deposu olduğundan bu durumlar oluşmaz ve rahatlıkla diyet yapılır.

Menopoz döneminde olanlar ile gelişme çağındaki çocuklar, yaşlılar kemik gelişimi, diş sağlığı için yoğurt tüketmelidir. Özellikle vejeteryan olanlar sıklıkla tüketmelidir.

Her gün düzenli olarak yoğurt tüketen insanlarda tüketmeyenlere göre yüksek tansiyon hastalığı daha az görülmektedir. Üstelik dolaşım sistemi sorunlarından olan damar sertliği oluşumu azalmaktadır.

Metabozlimada yoğurt içinde olan proteinler hızlanma sağlar. Böylece, kilo vermek daha da kolaylaşırken kendinizi daha enerjik hissedersiniz.

Yoğurt üzerinde yapılan araştırmalar diyet yapanların çok faydalandığı bir yiyecek olduğunu göstermektedir. Özellikle sindirim sistemini düzenlemesi ve bağırsaklarda yararlı bakterileri arttırması ile yoğurt sindirime çok destek verir. Böylece, sindirim sistemi hızlanır. Unutulmaması gereken şey, yağsız yoğurtlarda çok daha fazla kalsiyum olduğudur.

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim