Yoğurt kullananlar dikkat! korkutan uyarı geldi hayatınızdan bu hatayı çıkarınız çünkü..

Yoğurt kullananlar dikkat! korkutan uyarı geldi hayatınızdan bu hatayı çıkarınız çünkü..

Bir çok kişi bu hatayı yapıyor oysa uzmanlar gerçeği açıkladı ve hiç bir faydası olmadığı ortaya çıktı.. Yoğurt sakın sürmeyin!...

Yoğurt genel olarak faydalı bir yiyecektir. Ancak yoğurdu bazılarımız cilt için uygulamakta. Halk arasındaki bu yanlış inanış aslında büyük zararlar veriyor.

İstemeden de olsa bu yanlış inanış nedeniyle cildimize fayda sağlamak bir yana aslında zarar veriyoruz.

Uzmanların ise bu konu hakkındaki açıklamaları dikkat çekiyor. Eğer sizin de başınıza cilt yanığı gelirse ilk sarılacağınız şey yoğurt sakın olmasın.

Hatta bu yanlıştan uzak durun. Çünkü gerçekten hiç bir faydası yokmuş. Gerçeği ise uzmanı açıkladı... Peki neydi o gerçek?

Eczacı Şükrü Ciravoğlu, güneşten kaynaklanan cilt yanıklarına yoğurt sürmenin hiçbir faydası olmadığını açıkladı ve uyardı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ciravoğlu, yoğurdun cilt yanıklarında hiçbir faydasının olmadığını belirterek, "Yoğurt belki serinlik, ferahlık verebiliyor. Nemlendirici sağlıyor gibi algılanıyor olabilir ama böyle bir şey yok ifadelerini kullandı...

Uyarılarına devam eden  Ciravoğlu : Yanıkların ilaçla tedavi edilmesi gerekiyor. Yoğurt, diş macunu bunlar görüntü olarak ilk anda uyandırdığı hissiyat olarak iyi geliyormuş gibi algı oluşturabilir ama tıbbı bir geçerliliği yok" uyarısında bulundu

YOĞURT SÜRMEK YERİNE YAPILMASI GEREKENİ AÇIKLADI..

Vatandaşları uyaran Ciravoğlu, cilt yanıklarına yoğurt sürmek yerine hekime başvurulması gerektiğini belirterek, "Ülkemiz koşullarında doktora ulaşmak kolay. Uzman doktora mutlaka ulaşmak gerekiyor. Güneş ürünlerini kullanmadan öncede doktora ulaşmak gerekiyor. Cildin tipine göre bunlar değişebilir" uyarısında bulunarak bir an önce bu yanlış inanışa karşı herkesin bilgilenmesi için bu açıklamaları yaptı.

Sizlerde bu bilgileri arkadaşlarınızla paylaşabilir ve onların da bu yanlışı yapmalarına son verebilirsiniz..

İlgili Haberler