Yoğurt ve limonun bilinmeyen etkisi eğer ikisini karıştırıp yüzünüze bir tutam sürerseniz o sorun biter ve..

Yoğurt ve limonun bilinmeyen etkisi eğer ikisini karıştırıp yüzünüze bir tutam sürerseniz o sorun biter ve..

Limon ve yoğurdun bu sırrını öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız! Etkisi gerçekten herkesi hayran bırakıyor! Üstelik yapımı bile çok basit! Buyrun o tarife

Limon ve yoğurt soframızın en vazgeçilmez ikilisidir. Limon C vitamini açısından Yoğurt ise kalsiyum açısından zengindir.

Bu iki besini genelde yemeklerimizin yanında ek ürün olarak kullanırız. Başlı başına mucize olan bu iki besinin aslında güzellik alanında da faydaları var.

Bu bilgileri kendimde denedim gerçekten çok fazla yararını gördüm. Eğer sizde denerseniz yararını mutlaka göreceksiniz. Yapmanız gerekenleri ayrıntılı bir şekilde sizlerle paylaşıyoruz. Denedikten sonra sizlerde yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz:

Cilt Lekeleri bazen sinir bozucu olabiliyor. Cilt lekelerine çok iyi gelebilecek yoğurt ve limonla hazırlanan harika bir maske var: İşinize yarayacağını düşünüyoruz:

Kışın Cildiniz Soğuktan oldukça yıpranacak. Ve cildinizde bazı lekeler oluşabilir. Bebek gibi cilt için fazla pahalı ürünler alıyor olabilirsiniz. Oysa hiç gerek yok! İşte Kısa sürede cildinizi güzelleştirecek o harika tarifle ilgili bütün detaylar

Limonun Faydalarını hemen hemen herkes biliyor. Etkili bir maske için gerekli malzemelerimiz şu şekildedir: 

1 Tatlı kaşığı kadar yoğurt.. 3 Damla kadar limon Suyu. 1 kaşık çay kaşığı olacak karbonat.. 1 Çay kaşığı zeytinyağı.. Bu karışımı unutmayın göz ve dudak bölgeniz hariç yününüze güzelce sürün. Bir süre kurumasını bekleyin.  Ardından yıkayın.

Haftada iki kez bu uygulamayı yapın. Kısa süre sonra sivilce oluşumunun durduğunu ve lekelerin temizlendiğini göreceksiniz... 

Ayrıca bir tatlı kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı limon suyunu karıştırarak yüzünüze sürüp yaklaşık 15 dakika kadar bekletirseniz yüzünüzdeki sivillce oluşumu duracaktır. Eğer sivilce varsa pamuk yardımıyla bir tutam direkt olarak yüzünüze sürebilirsiniz. Haftada üç kez uygulayacağınız bu yöntemle de sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Ayrıca herhangi bir cilt probleminiz varsa bu tarifi doktorunuza danışmadan sakın uygulamayın... 

İlgili Haberler