Yoğurt ve turşu karıştırılıp yenilirse 1 hafta içerisinde o sorundan tamamen kurtarıyor!..

Yoğurt ve turşu karıştırılıp yenilirse 1 hafta içerisinde o sorundan tamamen kurtarıyor!..

Severek yediğimiz turşu ve yoğurtla ilgili şaşırtan bir sır ortaya çıktı! Bir çok kişi yararlarını gördüğünü söylüyor! Peki o sır neydi?

Yoğurt ve turşuyla ilgili bildiklerinizi unutun! İkisi birlikte yenilir miymiş diye sorabilirsiniz! Ama yeniliyormuş! Bakın ne gibi bir yararı çıktı...

En sağlıklı gıdalar arasında yer alan yoğurt ve turşu birleşirse ilginç bir etki elde ediliyor. UZMANLARIN bu önerisi gerçekten sizi çok şaşırtacak..

Turşu dünyanın en sağlıklı gıdaları arasında yer alır. Yaz aylarında bidon bidon turşular yapılır ve kışa hazırlanır. Kışın en sevilen yiyecekler arasında olan bu turşular bağışıklık sistemimiz olmak üzere bir çok hastalığa karşı korurlar.

En bilinen etkileri ise bağırsaklarımız için olumlu olan etkileri üzerinedir. Turşu ve yoğurdun birleşiminden ise ilginç bir şifa elde ediliyor.

İçeriği gördükten sonra ben kendim bir süre uygulamadım. Zararını görmediğimi belirtmek isterim. Haber ayrıntısında yer alan detayları sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizlerde arkadaşlarınızla içeriği paylaşabilirsiniz:

Turşu ve yoğur her ikisi de sofralarımızın vazgeçilmezi olan yiyeceklerden. Gerek turşunun gerekse yoğurdun faydaları saymakla bitmiyor

Özellikle bağışıklık sistemimiz için yoğurt ve turşu büyük önem taşıyor. Ancak uzmanlar bu iki besinin karıştırılarak yenilmesini önerdi.

Şimdilerde herkes kışlık turşularını hazırlamaya başladı. Turşu sevmeyen yok ama bu özelliğini kimse bilmiyordu. Ulusalpost'da yer alan iddiaya göre turşu ve yoğurt birlikte tüketilirse stresten kurtarıyor ve bağışıklık sistemi çok daha güçlü hale geliyor. ABD'de yayınlanan araştırma oldukça ses getirdi ve bir çok yayın kuruluşu tarafından yayınlandı:

ABD'deki Maryland Üniversitesi araştırmacıları, turşu ve yoğurdun birlikte tüketilmesinin stres, utangaçlık, anksiyete ve birçok psikolojik soruna iyi geldiğini ortaya çıkardı. Yapılan araştırmada ABD genelinde 19 milyona yakın kişinin bu tür psikolojik sorunlarla mücadele ettiği ve kullandıkları haplarla ilaç bağımlısı oldukları belirtildi.

Araştırmacılar, yoğurt ve turşunun vücudu nasıl rahatlattığını da, fareler üzerinde yaptıkları bir deneyin ardından açıkladı.

Farelere, yoğurt ve turşuda bulunan probiyotik laktik asitler enjekte edildi. Deneyin ardından farelerdeki gergin hareketlerin büyük oranda azaldığı görüldü. Araştırmacılar, söz konusu besinlerin içindeki faydalı bakterilerin, bağırsak florasını değiştirerek insan psikolojisini olumlu etkilediği sonucuna vardı.

ulusalpost- aktif link vermeden haberi alıntılamayınız

En Yeniler