Yoğurtla Karıştırıp Keçi boynuzu Pekmezinden 1 kaşık Aç karnına yerseniz şıp diye geçer

Yoğurtla Karıştırıp Keçi boynuzu Pekmezinden 1 kaşık Aç karnına yerseniz şıp diye geçer

Sağlık Deposu Bir yiyecek olan Keçi boynuzu pekmezi yoğurtla birleşince şifa kaynağına dönüşüyor. Faydalarıyla şaşırtıyor.

Keçi boynuzu her yaştan insanın kolaylıkla tüketebileceği bir besin. Herkese faydası olan keçiboynuzu başlı başına bir şifa kaynağıdır.

Pek çok hastalığa karşı koruyucu kalkan görevi görmektedir. Keçi boynuzunu uzun yıllardır tüketmekteyiz. Genelde uzmanlar keçiboynuzu pekmezinin şifa kaynağı olduğunu belirtmektedir.

Kanser başta olmak üzere bir çok hastalığa karşı koruyucu olan bu harika pekmez bağışıklık sistemimizi güçlendirmesiyle bilinir.

Keçi boynuzu ister pekmez olarak tüketilsin isterseniz toz olarak tüketilsin her türlü faydalı bir besin. Ilık su içerisinde bekleterek de kullanılabilir.

Ama genelde uğraşmamak için insanlar pekmezinden satın alıyor veya kendisi pekmezi yapıyor.

Peki Keçi boynuzu pekmezi neden önemli? Ve neden yoğurtla tüketilmeli. Ne gibi bir yararı olabilir ki?

Soğuk Algınlığından ve Sigaranın Akciğerlerinize vermiş olduğu zarardan kurtulmak için KEÇİ boynuzu özünü veya pekmezini yoğurla karıştırıp yemelisiniz. Bir kase yoğurda bir kaşık keçi boynuzu özü veya pekmezi atmanız yeterli olacaktır.

Akciğerlerinizi temizlemeye yarayacak bu yöntem sizleri korumaya yardımcı olacaktır.

Keçi Boynuzunun Peki Diğer faydaları neler?

Antibiyotik olarak bilinen keçiboynuzu kalp ve damar hastalığı gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Kanı temizler ve damar tıkanıklığına iyi gelir. Kış aylarında hızla artan astım ve bronşit gibi hastalıklara iyi geldiği gibi öksürük tedavi edici özelliği bulunmaktadır.

İlgili Haberler
En Yeniler