Youtuber Enes Batur'un kullandığı ifade sosyal medyada infial yarattı! Ne ırkçılık ne de cinsiyetçilik, bakın insanları neye benzetti!

Youtuber Enes Batur'un kullandığı ifade sosyal medyada infial yarattı! Ne ırkçılık ne de cinsiyetçilik, bakın insanları neye benzetti!

Tükriye'deki en fazla takipçisi olan youtuberların başında gelen Enes Batur twitterdan öyle bir paylaşım yaptı ki sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Enes Batur'un paylaşımı bakın nasıl infial yarattı?

Youtube kanalında 4,4 milyon abonesi olan ve her videosu en az bir milyon izlenme alan Enes Batur, şahsi twitter hesabından öyle bir gönderi paylaştı ki okuyanlar şok oldu. Batur'un sözleri infial yaratırken kendisinden hiçbir açıklama gelmedi.

Sarışın varken esmerlere bakanlar...

Twitter üzerinde de geniş bir takipçi kitlesine sahip olan Enes Batur, youtuberlık yanında bazı şarkılar da yayınlamıştı. İki filmi olan Batur'un geniş bir hayran kitlesi var. Ancak geçtiğimiz gün twitter üzerinden yaptığı paylaşım takipçilerini çok sinirlendirdi. İki bin kez alıntılanan twitinde Batur, sarışınlar varken esmer insanları beğenenleri betimleyerek, "Evinde ferrari varken dışarıdaki tofaşa bakmak gibi" sözlerini kullanarak esmer insanları aşağıladı. İnsanları dış görünüşüne göre yargılayarak bir kesimi aşağılarken bir yandan da insanları araba gibi maddi bir nesneye indirgeyen Batur, sosyal medyada büyük tepki aldı. 

 9a.jpg

 

Enes Batur kim?

Antalya doğumlu olan youtube fenomeninin tam adı Enes Batur Sungurtekindir. Antalya doğumlu olan Batur, 2012 senesinde youtube kariyerine başladı. Her hafta muhakkak video yükleyen Batur, kısa sürede büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Bu zamana kadar toplamda 14,4 milyon takipçiye ulaştığı kanallarda büyük skandalları da ortaya çıktı. İsveçli Pew De Pie isimli dünyanın en çok takipçisi olan youtube kanalının sahibinin videolarını birebir taklit ettiği yabancı bir kanal tarafından ortaya çıkarılmıştı.

İki filmi olan Batur'un pek çok da single nitelikli şarkısı vardır.

İlgili Haberler